Emlak vergisi amacıyla serencam gün: Ödemelerde yeni çevrim!

Bina, yer ve arsalar sahipleri eliyle gelişigüzel yıl iki taksitle ödenen emlak vergisinde sonuç periyot geldi. 2022 yılı emlak ve belde katışıksızlık vergisinin ilk taksit ödemesinin 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek. Taşınmazlar vergisi ödemeleri belediyelerin banka hesap numaralarına EFT yahut havale eliyle da ödenebiliyor. Ayrıca e Devlet ve belediyelerin genel ağ siteleri üzerinden vergi ifa ve namus borcu sorgusu dahi yapılabiliyor.

Taşınmazlar vergisi ödemekle memur mükelleflerin, 2022 yılı ikinci taksiti için serencam ifa tarihi 31 Mayıs tarihinde doluyor. Gayrimenkul vergisinde vatandaşların getiri yüküyle karşılaşmaması üzere vergilerini tamlanan tarihi kaçırmadan ödemeleri gerekiyor.

EMLAK VERGİSİ SON IFA TARİHİ NE ZAMAN?

Yurt ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri için ödemelerde akıbet ahit sıra 31 Mayıs.

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Taşınmazlar vergilerinin ilişkin belediyeye şahsen gidilerek ödeniyor. Emlak Vergileri Belediyelerin vezneci adisyon numaralarına EFT veya devretme eliyle üstelik ödenebiliyor. Bazen belediyelerin genel ağ siteleri üzerinden idrak ödeme ve vecibe sorgusu üstelik yapılabiliyor.

Yurt vergisini online olarak şu şekillerde ödeyebilirsiniz…

1- Gayrimenkulün tutkun olduğu belediyenin Vezneci namına havale evet da EFT yapabilirsiniz.

2- Dirimlik İdaresi Başkanlığı web sitesinden bile yurt vergisi ifa işlemleri yapabileceğiniz alanlar arasında düzlük alıyor.

3- E-Kerem platformu üzerinden türlü vergi borçlarınızı bile ödeyebilirsiniz.
Platformdaki “İnternet Idrak Dairesi” sekmesinden gayrimenkul verginizi birlikte görüntüleyebilirsiniz.

EMLAK VERGİSİ NASIL SORGULANIR?

Taşınmazlar vergisi, e-Ihtişam sistemi üzerinden ve Dirimsel İdaresi Başkanlığı’nın hizmet verdiği İnternet Rüşvet Dairesi’nden gayrimenkul vergisi sorgulayabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/gib-rüşvet-borcu-isticvap web sitesi üzerinden taşınmazlar verginizi sorgulayabilir varsa gayrimenkul vergisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ayrıca bankaların çökertme şubesi uygulamalarından de emlak vergisi ödemesi yapılabilmektedir.

Çin’bile taşınmazlar satışları 16 yılın dibinde

 

Toptan çaptaki yurt balonu pekâlâ sönecek?

 

Çin yurt vergisini erteleyebilir

 

Share: