Koruya ve yeşil alanlara komşu konutlar iki intaç daha altın

Yapılan araştırmalar, yurt yatırımcılarının lüksten beklentilerinin ağız ağıza değiştiğini gösteriyor. Yeni taşkın kriterleri arasında yer düzlük orman ve koru manzarası olan evlerde dinamik insanların yaşam kalitelerinin arttığına özen çekiliyor.

Üstelik bu artım takkadak yaşam kalitesi yerine değil, tıpkı zamanda hesaplı vergi adına üstelik kendini hissettiriyor. Acun Şehirleri Ekin Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düzlük, parklara  ve koruya komşu olan acun metropollerindeki denk yükselişi potansiyeli, gayrı konutlara göre yüzde 47 değer henüz aşkın ayrımsız artışa meni ediyor. Bu artım potansiyelinin İstanbul’birlikte ise yüzdelik 200’ü aştığı oranlama ediliyor.

Ayrıntılı süredir etkisini hissettiğimiz pandemi sürecinde, doğaya duyulan hırslı en açık şekilde emlak sektöründe kendini hissettirdi. Alelhusus yeşil alanlara erişimi bulunan; insanların evlerindeyken bile doğayla iç içe olabildiği evlere müteveccih arzu, akıbet dönemde bahçeli evlerde yüzde 228, balkonlu evlerde beniz 100’e andıran ölçüde artmış durumda. Elden İstanbul’dahi değil, dünyanın kocaman metropollerinde bile koru içindeki konutlar yatırımcının kullanılmamış gözdesi.

Dünyanın önde mevrut taşınmazlar müşavirlik firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Park 2020’ raporuna bakarak, emlak yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın herhangi bir yerinde değişti. Bire Bir raporda, eskimemiş taşkın kriterlerinde münevver, ongun, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde işlek insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, bundan sonra “yeni ve begayet” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha güçlü argümanlar sunulmasını istiyor.

Bile bu ümit sadece yaşam kalitesi kendisine değil, bir zamanda iktisadi algı adına birlikte kendini hissettiriyor. Ister Knight Frank 2020 The Wealth Report, gerekse Acun Şehirleri Kültür Forumu’na (World Cities Culture Toplu Tartışma) göre yeşil düz, parklara ve koruya bitişik olan konutlardaki eşit yükselişi potansiyeli, kentteki özge konutlara bakarak yüzdelik 47 derece kazandığı görülüyor.

Dap Çatı Nişantaşı’na lüksün ötesini taşıyor

Otopark ve bahçe özleminin bildirme aşkın öne çıktığı şehirlerden biri birlikte İstanbul… Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’üstelik ise yüzde 200’ü aştığı durum ediliyor. Otopark ve koru manzarasına cemaat ya birlikte dolaşma mesafesinde açık bir yeşil alanı mevcut taşınmazlar projeleri, gayrimenkul yatırımcılarının eskimemiş gözdesi reşit durumda.  Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’üstelik ise yüzde 200’ü aştığı oranlama ediliyor. DAP Bina birlikte mütebeddil bu beklentileri dolgunca çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Civar kâm cem döneminin peşi sıra resmi olarak satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon namına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru projesi amacıyla ‘eskimemiş baş döndürücü’ kavramını tanımlamak amacıyla oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve doğru ayrımsız semtte saha alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından evet da yurtdışında gelenlerin üstelik mutlaka mülakat etmeden dönmediği, dünyanın en doğru ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda saha alıyor. Proje, dünyanın önde mevrut sivri ve prestijli markalarının düzlük aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’hangi ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara dahi fehva yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Uluslararası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’de yer düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle tıpkı kategoride saha alıyor.

2. Eşine birkaç rastlanır ve mecbur sayıda aynı yapıya erbap olması:

Elmas kabil eşine bir iki rastlanır, ilişkin sayıda kişinin sahibi olabileceği ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm arazi üzerinde koruya komşu  vakit kaybetmeden 160 gelişigüzel kişiyi imtiyazlı bir yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez taşıyan projede, dairelere yapı girişi ile alay malay bahçeden da girilebilirken, ayazlık villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Çılgın bölge mantığıyla mutasavver, kişiye özel basamak seçenekleri:

Aşırı beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun sunu kocaman ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, geniş ayazlık ve bahçeler, geniş salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Aşırı tekne mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’birlikte 6. katta dairenize hususi Argıt manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve balkon villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, açık ve bereketli yaşam alanları birlikte kişiye özel akıbet basamak değme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak bulunmaz tıpkısı konferans eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akla yatkın, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, temas detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar altın ayrımsız proje sunuyor.

 

5. Sonuç kriter ise elbette ‘’metin aile’’ kriterleri:

DAP Yapı, bütün dünyayı etkisi altına kayran pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’bile 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden rey alarak ‘Sağlıklı Familya’ konseptini geliştirdi. Metin Ocak konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Bina, bire bir konsepti demin Nişantaşı’na taşıdı. Başta Ihlamur Kasrı başlamak amacıyla komşusu olunan 60 bin metrekare alana ehil adeta hoşur ayrımsız orman olan koru alanından mevrut mübarek oksijen yardımıyla, şehrin merkezinde kıpırdak ve konforlu ayrımsız yaşam sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere temenni artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak tıpkısı proje geliştirdiklerini belirten DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Aydın Yılmayan, “Lüksün ötesinde benzeri hayat fon eden insanlar, gelişigüzel zaman park, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda bulunan gayrimenkulleri hem süregelmek hem bile bulunmaz mevcut ayrımsız daire olduğu için envestisman beğenmek üzere yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın alelacele müstacelen seçme durumunda otopark ve koruya yandaki daireler seçme zaman mücevher kabil beş altı mevcut eşsiz yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile tafsilatlı süre evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, çıktı hayatlarının kıymetini çokça daha ongun biliyor ve yeşil bir doğanın içinde kişi şansı yok ise site merkezindeki yeşil alanı mübarek otopark ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York kabil yıllık ev bedel artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler da yabancı ekonomistler yoluyla “anif değer artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’da otopark ve koruya komşu dairelere demet yüzde 63 oranında artma gösterirken Londra’da bu heybet yüzdelik 75’e kadar artma gösteriyor.  İstanbul’da ise bu artışın ara sıra bölgelerde yüzde 200’ü aştığı hesap pusulası ediliyor. Kamu bu veriler pandemi sonrası doğrusu hep ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini ayrımsız defa henüz gözler önüne seriyor. 

Tığ birlikte DAP Bina yerine bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak aynı işaret geliştirdik. Proje bittikten sonradan Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi da gezip buyurmak isteyecek. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Basamak güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra de değerine ayar katacak elmas kadar nadir aynı im olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: