Reisicumhur Erdoğan,

Cumhur Reisi Erdoğan, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener’edikkat çekici aynı çağrıda bulundu. Önceki muhalefete yüklenen Erdoğan, “İYİ Öğür’nin bunlarla tıpkı çizgiye düşmesi elbette manidar. Onlar illet bunlarla aynı masaya düşüyor yahut ayrımsız konuma geliyor? Bu elbette düşündürücüdür. Alelhusus hele böyle bire bir dönemde. Arzu ederiz ki bunlar birlikte benzeri transformasyon yarmak aracılığıyla icap bu masayı boşanmak gerekse milli ve yerel aynı vakfe sergilemek için konumunu baştan gözden geçirir” dedi.

AKŞENER’DEN TEPKILI UÇAK HIZINDA YANIT

Bu çağrının peşi sıra Akşener’den tepkili uçak hızında bir karşılık geldi. İYİ Tümen lideri yaptığı açıklamada, “Çizgisinde tek kırıklık sıfır, benzeri kararlılıkla savunan bire bir partiyiz. Milletimizin geleceği heba edildiği benzeri aptal masasında hiç olmadık, çıktı dahi olmayız. Biz, sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanışıklık ihtiyaç duyan tıpkı tümen değiliz. Tığ, 2017’birlikte yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok açık, çok boş kurum koyan insanların kurduğu tıpkı siyasal partiyiz. İYİ Tümen odur” ifadelerini kullandı.

“YANINDAKİLERİ GÖZDEN GEÇİRMESİNDE FAYDA VAR”

Katar ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan ise, “İç siyasetle ilgilendiren benzeri deşelemek istiyorum. Siz, Sayın Akşener’e “masayı ayrılmak için konumunu gözden geçirmeli” dediniz fakat Akşener “aptal masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” diye niteleyerek bir kıymet verdi. Bu cevabı zahir buldunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Böyle bire bir karşılık mı evet? Demin bu ne demektir? 6’lı masa aksata yapmıyor mu? Ayrımsız bana, bire bir sana demiyor mu? Hassaten ‘Şu büyüklüğünde vekillik filancaya verilebilir’ denmiyor mu? Çirkef budur. Bunu kalkıp üstelik Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle benzeri özdek var ne üstelik Sayın Bahçeli’nin hayatında böyle benzeri öz var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim yegâne derdimiz bu ülkeye hizmet. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir muhtemelen. Hayaliniz da bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 sene bunun çokça yalınlık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, dış politikada nereye geldiğimiz, kâffesi ortada. Bari bu çalışmayı, Halk İttifakı’nın attığı bu adımı bittabi ayrımsız çirkef oyunuyla özdeş kuzuluk bildirmek istersin? Bu olacak hareket mi? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri benzeri gözden geçirmesinde yarar var.”

Share: