Reisicumhur Erdoğan, Sisi ile tokalaşması ile ilgili ilk kez konuştu: Görüşmeler sebep yeniden başlamasın, sinyalini vermiştik

Dünya Kupası münasebetiyle Tren’a yaptığı ziyaretin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Reisicumhur Erdoğan, Mısır Cumhur Reisi Abdülfettah es-Sisi ile tokalaşmasıyla ilgili bile konuştu.

“BUNLARIN SİNYALİNİ VERDİK”

Erdoğan, “Ego olaya şöyle bakıyorum; Türkiye-Mısır arası tıpkı liderler buluşması değildir. Türk milleti ile Mısır halkının geçmişteki birlikteliği bizim amacıyla çokça önemlidir. Yeniden sebep olmasın, baştan illet başlamasın? Bunların sinyalini verdik. İnşallah hayret tıpkısı çözme olmadıktan sonra bu adımı hayırlısıyla atarız” dedi.

TOKALAŞMALARI RUZNAME YARATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geri akşam ezanı Şimendifer’da planlı 2022 FIFA Acun Kupası’nın açılışına katıldı. Erdoğan, Tren Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin verdiği resepsiyonda açılışa katılan bazı liderlerle bile ayaküstü görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan etkinlikte, Darı Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile birlikte tokalaşarak ayaküstü gelişmemiş aynı arkadaşça etti. Bu gücük müzakere, Sisi’nin Darı’da 3 Orak Ayı 2013’te Genelkurmay Başkanı iken yönetime umum koymasının ardından Türkiye ile Darı arasındaki en üst düzey bağlantı kendisine kayıtlara geçti. O anlara ilgilendiren karelerin servis edilmesiyle iki liderin görüşmesi ruzname oldu.

Share: