SELIM Parti’li Müellif: Başörtüsü teklifi turnusol işlevi görecek

DOĞRU Öğür’li Muharrir: Başörtüsü teklifi turnusol işlevi görecek

DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Hayati Muharrir, başörtü düzenlemesine ilişik Esas değişikliği teklifiyle ilişkin, “İnşallah bugün ferda benzeri planlama yaparak, Meclis’in gündemine taşıyacağız. Bakalım kim istekle? Türkiye’nin özgürleşmesi konusunda ki laf üretiyor, ki samimiyetini ortaya koyuyor? Bu öneri, ana aynı turnusol işlevi görecek” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Yazıcı, öğür genel merkezinde planlı ‘İlçe Karı Kolları Başkanları Buluşması’na katıldı. Burada konuşan Yazar, YANLIŞSIZ Fırka’nin bakım ve faaliyetlerinde değme zaman insanı öncelediğini belirterek, ” Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Paşa’nın ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ vasiyetini başvuru yerine gösteririz. DOĞRU Parti’nin siyasetinin merkezinde millet var. Buyruk, millete aittir. Egemenliğin millete ilgili olduğu söylemini laf olsun, diye değil inanarak içtenlikle tabir ediyoruz. Yöntem değerler üzerinden değil; politik partilerin ürettiği projeler üzerinde yapılır. Siyasete hep hakeza baktık. Değerler, hepimizindir. ‘Tek vatan, bir tane millet, biricik sembol, biricik azamet’ diyoruz. Bunlar bizim değerlerimiz. Bunlar üzerinde ağız dalaşı olmaması lazım. Projeci tıpkısı partiyiz ve siyasetimiz eksiksiz, daraç alana kendimiz hapsetmiş değiliz. Milletin durduğu yerde duran benzeri partiyiz. 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, YANLIŞSIZ Tümen’nin murat kitlesidir. Hepsine seslenme etmeliyiz” dedi.

‘SİYASET, TOPLANIP KEMIRMEK YEMEKTEN İBARET DEĞİL’6’lı masaya ilişik üstelik mütekellim AK Parti’li Edip, “6’lı masa geçmiş toplantısını 12 Küçük Ay 2022’üstelik yaptı, bugüne kadar birlikte 8 derinti yaptı. Ayrımsız üretim var mı? ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ söylemi dışında somut aynı proje kendisine nitelendirebileceğiniz ayrımsız göz, bire bir istihsal, benzeri bakış açısı, aynı sağgörü var mı? Siyaset; sarılmak, kemirmek yemek, birbirini durdurmak ve uğurlamaktan ibaret değildir. Bu yöntem da değildir. Siyaseti üretebilmek amacıyla zer Cumhurbaşkanı’mızın ifade ettiği gibi dertli olacaksın, dertli. Bu toprakların aşığı olacaksın. Bakışın böyle değilse bunu içselleştirememişsen proje üretemezsin. Nedir projeniz, diye niteleyerek sorulduğunda ne diyorlar? Geliyor gelmekte olan. Hangi yapacaksınız? Türkiye’nin tabii sorunları var, seçkin husus çözgün değil öyle ayrımsız iddiada değiliz ama ne yapacaksınız? Ahır üstünde alacakarga, vur beline kazmayı. Bu yöntem tarzı değil” diye niteleyerek konuştu.’MİLLETİMİZ, ÇIKARINA TER DÖKENLERİ İYİ TANIYOR’2023 seçimlerinin tarihi bakımdan çokça şanlı olduğunu vurgulayan Kalem Erbabı, “2023 seçimleri, ermiş milletimizin Kurtuluş Savaşı’ndan bilahare genişlik kıymetli kazanımı olan cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılının serencam seçimi. 2023 seçimleri benzeri zamanda cumhuriyetin kuruluşunun ikinci yüzüncü yılının geçmiş seçimi. Tarihi anlamda majör olan bu seçme, politik anlamda haddinden fazla elan mefret. Türkiye ivme almış; kimilerinin hayallerini aşarak, akıllarını durdurarak beklenmeyen yerlerde milletimizin yüreğine su serpecek tarzda icraatlar gerçekleştiriyoruz. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’ye operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanı’mızın birlikte anlatım ettiği gibi ‘Ansızın gelebiliriz’ derken, kimileri bunu tiye alıyorlardı. Bunu gerçekleştirdik. Bu ivmeyi ve perspektifi, Türkiye kaybetmemeli. Eren milletimiz irsiyet sahibidir, sezgileri güçlüdür. Makul olanı, gelişim üreteni, vizyoner olanı, milletin çıkarına çalma dökenleri ongun tanıyor; takdir hakkını dahi o doğrultuda kullanacak. Buna inancımız yekpare” dedi.

DÜRÜST Fırka’li Kalem, başörtü düzenlemesine ait Esas değişikliği teklifiyle ilgili bile “Kanunuesasi’nın 24’üncü ve 41’inci maddelerini içeren bir özellik düzenlemesi teklifi hazırladık. İnşallah zaman ferda ayrımsız planlama yaparak, Meclis’in gündemine taşıyacağız. Bakalım ki samimi? Türkiye’nin özgürleşmesi konusunda ki laf üretiyor, ki samimiyetini ortaya koyuyor? Bu teklif, kök bire bir turnusol işlevi görecek” dedi.

Share: