Hak Bakanı Bozdağ, DOĞRU Fırka Gaziantep İl Istişare Meclisi’ne katıldı: (1)

Türe Bakanı Bekir Bozdağ, hükümetin aldığı kararlarla açıklayacağı projelerin CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu vasıtasıyla açıklanmasına ilişik, “Hükümetin alın teriyle ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları bazı bürokrasi içerisindeki aktöre yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. O üstelik hırsızlık ürününü satın alıyor oradan politik alacak hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Siyaseten dahi olsa hırsızlık malını satmak, siyasi idrak iletilmek aktöresel mi? Bunun adı kapkaç siyasetedir.” dedi.

Bakan Bozdağ, YANLIŞSIZ Parti Gaziantep İl Başkanlığınca düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, YANLIŞSIZ Öğür’nin iktidara geldiği dönemde bölgeler arası, iller ve ilçeler arasında sosyal doğruluk uygulamalarından güç farklılıklar olduğunu söyledi.

AK Öğür’nin hiçbir devir hizmette ayrımcılık yapmadığını anlatım eden Bozdağ, “Tığ yola çıkarken şurası çok net söyledik. Dedik ki ‘Tığ kült, nahiye milliyetçiliği ve rasizm yapmayacağız. Bu memleketin beherglas insanını, beherglas ilini, görüşü, fideist budunsal kökeni ne olursa olsun kucaklayarak onlardan kıvrak ve bilek alarak duasını ve desteğini anbean yanımızda hissederek onlara hizmette yarış yapacağız’ dedik. Esen olun, güvendiniz, inandınız nöbet verdiniz ve erk ettiniz.” diyerek konuştu.

“1 milyon 170 bin bölük yaptık

Her devir içtimai oran anlayışıyla akıntı ettiklerini anlatan Bozdağ, TOKİ’nin 1982’birlikte Turgut Özal eliyle kurulduğunu hatırlatarak şöyle bitmeme etti:

“Biz gelene kadar 19 yıl var. 2002’ye büyüklüğünde ürettiği mecmu basamak 44 bin. 19 yılda toplanmış 44 bin ev üretmişler. Bakın 20 yılda DÜRÜST Tümen iktidarları döneminde biz umum 1 milyon 170 bin bölük yapmışız. Nereden nereye. Bi dahi bu TOKİ aracılığıyla. Gayrimenkul Bölük tarafından, kooperatifler müteahhitlerden hükümet namına sağladığımız sabit ürem, uzun vadeli kredilerle vatandaşlarımızın icar öder kabilinden konutları eklerseniz 2 milyonun haddinden fazla çok üzerinde vatandaşımızı göz sahibi yaptık. Bu ev üretimi olmasaydı bugün kiralar nerede olurdu diyerek eyitmek lazım. Bazıları söylüyor ‘şu olay hakeza, bu görüngü hakeza.’ Tamam bu davranışlar olurken Türkiye’nin yönetiminde iktidarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki YANLIŞSIZ Kadrolar değil üstelik CHP evet de özge zihniyetlerden biri olsaydı acep bu sınamaları Türkiye yaşarken Türkiye ne halde olurdu. Türkiye ekonomisi demin nerde olurdu ‘ Güvenliği pekâlâ olurdu ‘ Aynı da onu oturup bütün beraber düşünmemiz lazım.”

Ülkede her alanda yeni reformlara imza attıklarını söyleyen Bozdağ, 2002’dahi 78 olan adliye binasının artık 363 olduğunu, adliyelerin ilişkin alanının ise 569 bin metrekareden 6 milyon metrekareye ulaştığını, 9 bin bilge savcı sayısının ihraçlara rağmen 23 bine yükseldiğini, nezaret çalışanı sayısının ise 56 binden 180 bine çıktığını belirtti.

Bozdağ, ülkenin hayrına olan hiçbir şeye sevinmeyen, iktidar umudunu Türkiye’birlikte ekonominin çökmesine, yangınların, bağırsak savaşların çıkmasına bağlayanların biberli niyette olduğunu ve bunun cılız beyin olduğunu söyledi.

“Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını kazandırmış oldu”

“İktidarlarını, geleceklerini, umutlarını bu milletin felaketine, bu devletin zara ve zora düşmesine bağlayanların bu ülkeye kazandıracakları, verecekleri tek tıpkı husus da yoktur” diyen Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Deminden oturmuşlar konuşuyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu üstelik başkaları birlikte konuşuyor. Bak diyor ‘tığ söylüyoruz erk yapıyor.’ Cenabıhak, Allah. İşte tığ emniyet borçlarını öğrencilerimizin silme kararı aldık açıklamayı yapmadan aynı baktık Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş. ‘Ben silececeğim ödemeyin.’ Tığ ensiz gelirli olan vatandaşlarımızın 2 bin lira ve altında olan borçlarını tasfiyesine dair karar almışız tığ açıklamadan tıpkısı bakmışız Kılıçdaroğlu videoteyp çekiyor. Nereden alıyor, bu adamın ihsas örgütümü var. Iptila ederken açıkladı ‘köstebeklerim var, Hükümetin ortamında bürokratlar bize vukuf aktarıyorlar’ diyerek tabir ediyor. Hükümetin cebin teriyle ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları bazen bürokrasi içerisindeki ahlak yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı namına çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. O da arakçılık ürününü satın alıyor oradan siyasal algı hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Siyaseten dahi olsa arakçılık malını satmak, politik vergi dercetmek ahlaki mi? Bunun adı kapkaç siyasetidir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını bile böylece kazandırmış oldu. Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu üstelik kapıp kaçırılan projeleri günahsız malı gibiymiş gibi satıyor. Buradan soruyorum. Site hastanelerini, doğalgaz petrol taharri gemilerini, nükleer korkulu santrallerini, Kılıçdaroğlu söyledi diye mi yaptık ‘ İstanbul Havalimanını, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Ağır Şehriyâr ve Çanakkale 1915 Köprüsü’nü onlar söyledi da mi yaptık ‘ Tığ neler yaptık neler. Şayet bunların söylediklerini yapsaydık bakın çokça açık söylüyorum zaman Türkiye çabuk trenle tanışmamış olurdu. Bugün Avrasya Tüneli, Marmaray’ı, S-400 almamış olurduk. Bunlar bu saydıklarımın hepsine karşı çıktılar. Türkiye’ye tığ ne kazandırdıysak tehlikesiz olun bu CHP zihniyetine karşın kazandırdık.”

(Sürecek)

Share: