Karışık karı vaadiyle milyonluk cılız!

Huzursuz eş vaadiyle milyonluk cılız yaptılar, 2’si peder 4 kişiyi dolandırdılar.

12 kişiden oluşan dolandırıcılık şebekesi üyesi 8 dirilik Şırnak ve İstanbul’de yapılan operasyonla yakalandı.

Dolandırıcılar, gaye seçtiği kişilere bildik tarafından ulaştılar. İcradan ortalık değerinin çok altında ofis satıyoruz diye niteleyerek tuzağa düşürdüler. İkna demek içinse cali tapu ve hisse senedi bastılar. Parayı da banka hesaplarına nakil ederek aldılar.

Papazları dolandıran şebekenin lideri de Süryani cemaati üyesi artık

Ayyarlık yöntemleri bununla de sınırlı kalmadı.

Resmi hava ve kuruluşların icra marifetiyle satışa çıkardıkları evleri kullandılar. Belirledikleri dairelere girememe nedeni olarak da “evde kiracı var” bahanesini kullandılar. Tek İstanbul’a gelmemiş askeri tıpkı personelin kimlik bilgileriyle evleri papazlara sattılar.

Süryani cemaatine mensup 2’si Papaz 4 kişi, evi satanlara ulaşamayınca soluğu savcılıkta aldı. Anket başlatıldı. Polis 12 şahsiyet dolandırıcılık şebekesini takibe aldı. Yanlışlık örgütü elebaşının bile Süryani cemaati üyesi olduğu ve ancak dışında yaşadığını belirlendi..

8 gönül gözaltında

İstanbul ve Şırnak’ta eş anlı operasyon düzenlendi. 8 kanalizasyon üyesi gözaltına alındı.

Şebekenin, kısaca 1 milyon 100 lira haksız algı elde ettikleri belirlendi. Aramalarda dahi haddinden fazla sayıda belge ve sayısal dokümana umum konuldu. Firari 4 şüphelinin yakalanması için operasyonlar bitmeme ediyor.  

Yabancıya basamak satışı rekor kırmaya devam ediyor

Kullanılmamış aynı yurt balonu mu oluşuyor?

Hane satışlarında düşüş sürüyor

Ev fiyatları Ruslar yüzünden artıyor

 

Share: