İş yeri kiralarına kayırıcı hat üzere tıpkısı rica üstelik ATO’dan

Ankara Ticaret Odası (ATO) Umumi Heyet Başkanı Gürsel Baran, enflasyondaki artışın önüne geçilebilmesi için atılmış tüm adımların ehemmiyet taşıdığını belirterek, ATO üyelerinin aksiyon yerleri üzere da kira artışı dal sınırı getirilmesini istedi.

Baran, mukayyet açıklamasında, uygulanmaya başlanacak hane kira artış sınırının ATO üyelerinin hisse senedi yerlerini kapsayacak şekilde genişletilmesini talep etti.

Türkiye’nin düzey-faiz-şişkinlik sınamasından geçtiğine meni eden Yağmur, hükümetin süreci en kısa zamanda ve zahmetsiz biçimde atlatmaya yönelik tedbirleri hayata geçirdiğini aktardı.

Yağmur, konut kiralarındaki artışın sınırlandırılmasının kamuoyunda müspet karşılandığına dikkati çekerek, “Kiralar, işletmelerin sunu kebir maliyet unsurlarından birini oluşturuyor. Icar artışlarındaki sınırlama fiyatlara, dolayısıyla dahi enflasyona yansıyacaktır. Bu nedenle üyelerimizin gelişim yeri kiralarındaki artışlarda geçici süreyle dal çizik konulması talebi enflasyonla uğraş açısından değerlendirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Mal sahibi üyelerin icar artışlarının sınırlandırılması yerinde sıkıntıları olabileceğini tamlayan Baran, şunları kaydetti:

Buradan çıkacak sonuçların eksiksiz ülkeyi etkileyeceği dikkate alındığında, bu fedakarlığın mehabetli tıpkı gerekçesi olduğu akseptans edilebilir. Acun ve mutluluk ekonomisinin mütenevvi zorluklarla imtihan edildiği bu dönemde, Anadolu merkezli Cömertlik kültürünün gönül yansıttığı incelikleri koruyup sürdürmeli, mülk sahiplerimizle, kiracılarımızla, çalışanlarımızla gelişigüzel bu süreci dayanışmayla atlatmalıyız

 

İş yeri kira artışları için TESK’ten peş çizik talebi

 

Icar artışına tahril devrede! 1 yıl değişmeyecek

 

İstanbul’da icar göçü!

 

.

Share: