Bakir nesil, konut sahibi olmakta zorlanıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünya ekonomisinde yaşanan menfi gelişmelere hane fiyatlarında yaşanan çoğalma üstelik eklenince kullanılmamış zürriyet, ocak sahibi olmakta berenarı zorlanıyor. Bunun dümdüz tıpkı nedeni var: mübayaa gücü.

Binyıl kuşağı kendisine bile bildik Y kuşağı (26-41 gözyaşı arası) ve Z kuşağına ilgilendiren eşhas (18-25 yaş arası) herhangi bir hangi kadar familya sahibi tutmak isteseler üstelik bunu başarabilecek mübayaa güçleri bulunmuyor. Mart ayında yayınlanan ve New York merkezli finans şirketi Bankrate vasıtasıyla İngiltere merkezli alım satım araştırma şirketi YouGov’a yaptırılan anket verilerine bakarak, KÖLE’li yetişkinlerin yüzdelik 74’ü familya sahibi olmayı Amerikan rüyasını gerçekleştirmenin en mefret şartı olarak görüyor. Ankete katılanlar arasında Amerikalı rüyasını apayrı şekilde tanımlayanlar dahi bulunuyor. Buna göre, katılımcıların yüzde 66’sı zor olma şansını, yüzde 60’ı başarılı bir kariyeri ve yüzdelik 40’ı ise yavru sahibi olmayı bu rüyayı akdetmek için bir yiyecek yerine görüyor. Üniversite diplomasına topluluk olma kriteri ise yüzdelik 35 ile akıbet sırada yer alıyor.

KÖLE’li yetişkinlerin yüzde 74’ü sülale sahibi olmayı Amerikan rüyasını gerçekleştirmenin sunu önemli şartı yerine görüyor.

 Ev satın alma gücü ve kalan aile fiyatları

Anketin detaylarına inildiğinde, Y kuşağına ilişkin kişilerin yüzdelik 65 ile eş sahibi olmayı bildirme yüce kriter saydıkları görülüyor. Bu azamet Z kuşağı amacıyla ise yüzdelik 59. 1.397’si karı sahibi olmak üzere 2.529 kişiyle yapılan ankette, elan sülale sahibi olmayanların üçte ikisi, ocak sahibi olamamalarının altında yatan hastalık yerine satın alınabilirliği gösteriyor. Z kuşağı, gelirinin bir ocak satın ahzetmek üzere yeterince faziletkâr olmadığını belirtirken, Y kuşağı ise kalan familya fiyatlarını anne bozukluk namına görüyor. Cnbc.com’dan Tom Huddleston Jr.’ın haberine bakarak sormaca sonuçları, çoğu insanın şayet ödeyebilme güçleri olsa, daha aşkın eş satın almayı yeğleme edeceklerini gösteriyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Bankrate Mir Analisti Greg McBride de, sülale sahibi olmayanların sınırlı dirimsel ve faziletkâr eş fiyatlarını sülale sahibi olmanın önündeki genişlik balaban engeller yerine gördüklerini belirtiyor.

Göz piyasasında yüzde 34’lük artış

Gelişmelere bakıldığında, ESIR’da alelhusus sonuç iki yılda basamak piyasasında fiyatların berenarı yükseldiği gözleniyor. Pandeminin başlangıcından bu yana averaj yüzdelik 34’lük bir artışın gerçekleştiği bölük piyasası, son zamanlarda ise yavaşlama belirtileri gösteriyor. Fakat öğrencilerin erdemli takanak yükleri ve gelişim gücü piyasasındaki baskılanmış ücretler, yıpranmamış tohum özellikle gelmek amacıyla bir nice hayat için sülale sahibi olmanın anbean zorlaştığı anlamına geliyor. Ankete bakarak Z kuşağının yüzde 75’i ve Y kuşağının yüzdelik 69’u tıpkı aile sahibi olabilmek amacıyla henüz uygun fiyatlı evlerin bulunduğu eyaletlere taşınmayı birlikte düşünüyor.

Share: