Bölük peşinatını buğdayla ödeme fırsatı

Çin’in Henan eyaletinde Forma Çin Yurt Şirketi azalan konut satışlarını harlatmak için harekete geçti. Kampanya ile rustik kesimde rençperlik yapanları aile sahibi yazmak hedefleniyor.

Yerli halkın çoğunluğunun rençperlik yaptığı bölgede, peşinat için mübadele edilecek buğday miktarı 24 bin Amerikalı doları yani tahminî 420 bin Türk lirası ile sınırlandırıldı. Buğdayın kilosuna ise kestirmece 11 liralık derece biçildi.

Iştirak aracılığıyla 20 aktarılma sürmesi planlanan kampanyaya, rençperlik özne evcil halkın hangi büyüklüğünde deste göstereceği merak konusu.

Yavaşlayan hane piyasasında şirketler öngörülemeyen etraf koşullarında ayakta kalmaya çalışırken, kâh emlak şirketleri kampanyalarına ücretsiz park ve tamirat kadar hizmetler bile ekliyor.

Yerli yönetimler üstelik satışları harlatmak üzere itimat teşvikleri hazırlıyor. Kampanyalarla almaç hareketliliğinin artması bekleniyor.

Tıpkı iştirak daha önce üstelik peşinat adına sarımsak aldığı bambaşka aynı kampanya yapmıştı. Bu kampanya 30 aktarılma sürmüştü ve sarımsak kampanyasında 30 adet bölük satılmıştı.

ABD’bile yurt firmaları Compass ve Redfin işten çıkarmaya gidiyor

 

Çin’dahi emlak satışları 16 yılın dibinde

 

Share: