Bingöl’de ‘matematik’ seferberliği

Bingöl’de ‘matematik’ seferberliği

BİNGÖL – Bingöl İl Milli Yetişek Müdürlüğü aracılığıyla 30 değişik okuldan 30 öğretmenin katılımı ile hesap çalıştayı düzenlendi. Planlı çalıştayda çıkma sonuçlar rapor hailen getirilerek Milli Yetişek Bakanlığına sunulacak.

Bingöl İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünde başlatılan aritmetik çalıştayına 30 değişik okuldan 30 hesap öğretmeni katıldı. İki gün süren çalıştayda meram hem öğrencilere hem üstelik velilere matematiği sevdirmek ve çıkan düşünüm ile sonuçlar raporlaştırılarak Milli Terbiye Bakanlığına aktarma etmek. Yapılan çalıştay ile ilişkin bilgi veren Bingöl Milli Terbiye Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, şeş değişik masada altı değişik laf başlığında çalıştayın başladığını belirtti. Tokuş, “Bakanlığımız eliyle başlatılan hesap seferberliğinin tıpkısı alt dalı kendisine ilimizde başlattığımız çalıştayımızda 30 öğretmenimizi 2 gündür mihman ediyoruz. Hesap seferberliğindeki esas amacımız alelhusus çocuklarımıza ve tamam velilerimize sevdirebilmek, abstre öğrenmeden konkre öğrenmeye geçişi daha de kolaylaştırmak. Bu iki dolaşma süresince yapacağımız çalıştayda altı ayrımlı masada altı ayrımlı konuda ve ast başlıklar ile ilgilendiren müzakere ve icraat yapacaklar. Zaman bölüm böylecene yapılan icraat tıpkı araya getirilecek ve seçkin masa sorumlusu vasıtasıyla müşavere edilen konular aday yerine ifade edilecek. Henüz sonraları çalıştayımızın sonunda iki bölüm boyunca yapılan icraat rapora dönüştürülecek. Amacımız ilimizde 30 farklı okuldan ayrımsız araya getirdiğimiz sarıklı arkadaşlarımızın fikirlerini ve görüşlerini tıpkı araya getirerek hem ilimizde yapılacak matematik çalışmaları karşı ifade hazırlayarak bu raporu bakanlığımıza arz etmek. Bu çalıştayın amacı matematiği daha de sevile agâh aynı ayla getirebilmek ve öğrencilerimizin matematiğe bakış açısını değiştire çakmak” dedi.

Tokuş çalşıtayda sâdır sonuçları Bingöl’deki yekpare okullara göndererek benzer dokuma etmesini ve eğitime katkıda bulunmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Share: