ESIR’da kirasını ödeyemeyenlere 60 dönüş ek süre

BENDE Kaynak Bakanı Janet Yellen , bakanlığının pres durumdaki kiracılara ve karı sahiplerine müzaheret dağıtımını hızlandırmak için bölük tahliyelerine ilişik 60 günlük tıpkı erteletim uzatmasını kullanacağını söyledi.

KUL’üstelik pandemi sırasında soylu erki akse yaşadıkları amacıyla kiralarını ödeyemeyen kiracıların evlerinden duruşma kararıyla tahliyesine yasak getiren moratoryumun süresi 1 Ağustos tarihi bakımından dolmuştu. ESIR İmar ve Site Geliştirme Bakanlığı verilerine bakarak Mart 2021 böylecene genişlik az 6,4 milyon Amerikan familya kiralarını geciktirmiş durumda. Bunların 3,6 milyonuysa önümüzdeki iki ay süresince evlerinden tahliye edilme tehlikesiyle yüz yüze.

Yellen, sorunun tıpkısı kısmının, konut yardımının bu kök programları düzen konusunda haddinden fazla beş altı deneyimi olan eyalet ve evcil yönetimler marifetiyle kanalize edilmesi olduğunu söyledi.

Yellen, “Bu tamamen yeni bire bir enfrastrüktür. Çoğu eyalet ve evcil yönetimin bu çeşit işleri yapan kurumları yoktu. Gecikmeler kısmen eskimemiş bir şeye başlamanın zorluklarını yansıtıyor” dedi.

Ağustos ayı icar zam oranı galiba oldu

 

Ofislere dönem kiraları uçurdu

 

Rihanna müfrit evine 80 bin dolar ödeyecek müstecir arıyor

 

Share: