İklim değişikliği yurt fiyatlarını etkiler mi?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bir Nice gönül kıyı kesimlerinde yaşıyor. KÖLE’dahi ise 10 kişiden dördü yaka bölgelerinde yaşamayı yeğleme ediyor. Ancak bahir seviyeleri selen insanlarının beklentileri doğrultusunda ant zarfında yükseldiği takdirde, bu genişlik karı fiyatlarını da etkileyecek. Ne yazık kim bu bir nice ev sahibi için gani bilgi değil. Forbes’un haberine bakarak MEMLUK Millî Tutum Araştırmaları Bürosu yoluyla yapılan aynı araştırmanın sonucunda gayrimenkul fiyatlarında abuhava değişikliğinden kaynaklanan düşüşlerin başladığı ortaya imdi. Yükselen bahir seviyeleri ev sahipleri amacıyla iki açıdan ülkü yaratıyor.

Bunlardan aynı tanesi arızi sel olayları. İkincisi ise lokasyonun bire bir noktada ağız ağıza akarsu altında kalma riski. Gelişigüzel ikisi bile taşınmazlar fiyatları için olumlu değil. Riskli bölgelerde ev fiyatları bu nedenle düşüş gösterebilir. Araştırmacılar 2018 yılından bu yana Florida’nın deniz boyu kesimlerinde taşınmazlar fiyatlarının düşüşte olduğunu söyledi. Ancak ayrıksı bir nice lokasyonda ev fiyatları diri tıpkı çoğalma gösterdi. Taşınmazlar piyasasının bu nedenle abuhava risklerini fiyatladığı görülebiliyor.

Alıcılar itimat verenlerden daha endişeli

İlginç ayrımsız şekilde taşınmazlar alıcıları abuhava riskleri konusunda mortgage kredisi sağlayıcı kurumlara kıyasla henüz endişeli. Bunun nedeni ise KÖLE’nin Millî Yeğin Sigortası Programı türlü. Bu da itimat sağlayıcılarının baskın olaylarına karşı güvencesinin olduğu anlamına geliyor. Zira riskin ayrımsız bölümü hükümet yoluyla üstleniliyor. Benzer aynı şekilde Freddie Mac ve başka programlar de abuhava risklerini göz önünde bulundurmuyor. Böylece yurt alıcıları haddinden fazla daha endişeli zira düşen fiyatların aracısız etkisini görebilirler.

Ancak cesaret sağlayıcıları ise darbe hükümet programları marifetiyle yumuşatılabilir. Taşınmazlar piyasası değişik piyasalara nazaran oldukça farklı. Fiyatlar az çok vahim akıntı edebilir. Aynı zamanda fiyatların düşüşe geçmesinden önceki hacmin yavaşladığı söyleniyor. Florida’nın kıran kesimlerinde ise cümle adına bu kapsam yaşanıyor. İlk aşamada taşınmazlar alıcılarının meydan seviyelerinde hava tahsis etmek istememesi üstüne miktar düşüşe geçti. Ardından fiyatlar geriledi. Henüz aceleci debi fail pay piyasalarının aksine, taşınmazlar piyasası olaylara tepki vermekte geç kalabiliyor.

Araştırmacılar Florida’nın gâh kesimlerinde emlak fiyatlarının düştüğünü gözlemliyor. Fakat bu boyut güneş tacı virüsle münasebetli, düşük getiri oranları gibi trendlerden birlikte kaynaklanıyor cins. Bu nedenle iklim değişikliğinin fiyatlardaki düşüşün ardındaki bir tane bozukluk olduğunu ifade etmek zor. Gene birlikte araştırmacıların incelediği emlakların tıpkı kısmı sahil kesimlerinde kayran alırken, diğerleri iç bölgelerde bulunuyor. Bu nedenle dahi iklim değişikliğinin tıpkı risk faktörü olduğu görülebiliyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre borsalar giderek daha çok çevresel, içtimai ve yönetişim (ESG) alanına odaklanan yatırımlara yöneliyor. Bu kapsamda kâh yatırımcılar daha iyi çevresel verileri olan şirketlere envestisman fethetmek için elan yüksek ücretler ödemeyi dahi akseptans edebiliyor ve müstehase yakıtlar üzere alanlarda elektrik gösteren şirketlerden kaçınıyor. Belki birlikte demincek çevresel riskler gayrimenkul piyasalarında dahi ayrımsız etmen adına kabul edilmeye başlıyordur. Yapılan araştırma biricik benzeri eyalete odaklanıyor olsa bile, şümullü bir trendin önce işaretleriyle karşı karşıya olabiliriz.

Bankaların kârı arttı

 

İstanbul barajlarında serencam kapsam

 

Çin’dahi yükselen kiralara çözüm!

 

Share: