Diyarbakır’da açıkta etanol mir denetimi gerçekleştirildi

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Kasıt Beşikci, Yenişehir ilçesi genelinde açıkta alkol satışı fail umuma zahir dinlenme ve eğlence yerlerine cevaz vermeyeceklerini söyledi.

Belediyeden yapılana açıklamada, Yenişehir Belediyesi Polis Ekipleri, Yenişehir İlçe Güvenlik Müdürlüğü ile birlikte şeb geç saatlerinde umuma münhal tatil ve canlılık yerlerinde teftiş gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde açıkta ispirto satışı eden işletmeler hakkında yasalı muamelat yapılırken, işletmelerin bulundurdukları alkollerine ise polis ekipleri aracılığıyla ahali konuldu.

Açıklamada, ifadelerine düzlük verilen Beşikci, umuma örtüsüz dinlenme ve coşku yerlerinde mezuniyet ve açıkta alkol satışına müteveccih denetimlerin ilçede mütemadi benzeri şekilde bitmeme edeceğini belirtti. Beşikci, ilçenin güvenliği ve vatandaşların sağlığı amacıyla sık sık denetimlerin gecenin geç saatlerinde sakır sakır bitmeme edeceğini kaydetti.

Yenişehir Belediyesi Polis Ekipleri ile ilçe itimat müdürlüğünün alay malay ilçenin güvenliği ve vatandaşların sağlığı için sıkı denetim gerçekleştirildiğini tamlayan Beşikçi, “Ekiplerimiz Kooperatifler mahallemizin Bahar Sokak, Cahit Sıtkı Tarancı Sokak, Kışla 1.Sokak ve Akkoyunlu 4 Sokağında umuma açık istirahat ve cümbüş yerlerinde mezuniyet ve açıkta alkol satışına müteveccih denetim yaptılar. Denetimlerde ekiplerimizce ruhsatsız elektrik gösteren kafelerde icazet alınması yönünde tebligat yapılmış, 1 kafeye açıkta etanol satışı belgesi olmaması cihetiyle cezai muamele uygulanmış ve 2 dernek dernekevi belgesi olmadan açıkta alkol satışı yaptığından ufuk tutanak tanzim edilerek vilayet dernekler masası birimine yönlendirilmiştir. Açıkta etanol satışı eden işletmelerin alkollerine ise kaza inanma müdürlüğü ekiplerimizce el konulmuştur. Bu yöndeki denetimlerimizi elan da sıklaştırarak ilçemiz genelinde yapmaya devam edeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: