Amme Başdenetçisi Malkoç: “Diyarbakır terörden en çok kıygın olan insanların yaşadığı kent”

Amme Başdenetçisi Malkoç: “Diyarbakır terörden bildirme çokça kıygın olan insanların yaşadığı site”

DİYARBAKIR – Mütenevvi temaslarda mevcut olmak için Diyarbakır’a mevrut Amme Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, ‘Diyarbakırlılarla Buluşuyor’ adlı programda basın mensuplarıyla ayrımsız araya geldi.

Sur ilçesinde tıpkısı otelde düzenlenen programda konuşan Malkoç, Diyarbakır’ın yıldırı olaylarından arınıp eski huzurunu baştan yakaladığını söyledi. Türkiye’de PKK ve FETÖ terör örgütlerine yüce ölçüde çarpış vurulduğunu tamlayan Malkoç, “Diyarbakır Türkiye’nin şanlı merkezlerinden aynı yerdir. Kültürel, tarihi, içtimai, hayvancılık, tarım ve serencam zamanlarda hele sanayide yöre plana çıkmaya başlayan bir şehrimiz. Diyarbakır, günümüzde terörden yeryüzü çokça çekici şehirlerin başında geliyor. Terörden bildirme çok kıygın olan insanların yaşadığı kent. Akıbet yıllarda Türkiye’dahi mefret gelişmeler oldu. Hele oyuntu olaylarının sona ermesiyle birlikte Diyarbakır bozuk canlılığını ve eski huzurunu yeniden buldu. PKK yıldırı örgütünün yüce ölçüde evet kırıldı. Işler minimal seviyeye indirildi. FETÖ terör örgütüne da koca darbeler vuruldu. Yurt içinde bu yıldırı örgütleri akışmaz hale getirildi. İşte bu ortamda Türkiye’bile doğruluk ve özgürlüklerin önü açıldı. Türkiye önümüzdeki yıl, Cumhuriyetinin 100.yılını kutlayacak. Yani 2’nci yüzyıla gireceğiz. Türkiye Cumhuriyetinin bu 2. yüzyılında ülkemiz hak ve doğruluk üzerinden yükselecektir” dedi.

“Türkiye, Rusya- Ukrayna savaşının sona ermesi üzere elinden geleni yapıyor”

Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi amacıyla Türkiye’nin kocaman caka oynadığını söyleyen Malkoç, “Savaşın ne kadar çepel tıpkısı canlılık olduğu ve insanların elbette kıygın ettiğini en üst Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla beraber hele henüz dehşetle yaşadık. Binlerce koca öldü, 10 binlerce çocuk arasında kaldı ve milyonlarca âdem topraklarını kalkmak zorunda kaldı. Birçok mutluluk savaşın devamını dilerken Türkiye Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, bu savaşın aynı an önce sona ermesi amacıyla elinden mevrut çabayı gösterdi ve gösteriyor. Bunun sunu çıplak konkre örneği Cumhurbaşkanımızın Ukrayna Şevket Başkanı Zelenski ve Rusya Azamet Başkanı Vladimir Putin ile sonsuz kontak halinde olması ve bunun ardından tahıl koridorunun açılıp 10 milyon tona mail tahılın değişik ülkelere ulaşması barıştan yana olan insanların gönlüne su serpiyor” diyerek konuştu.

Share: