Başına ızdırap ederek intihara kalkış ilçebay okkalı bakıma kaldırıldı

Geçtiğimiz yıl ilkgüz ayında Yalova’nın Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 çocuk babası Alparslan Kılıç (45), evinde basmakalıp tabancasıyla kafasına üzücü ederek intihar girişiminde bulundu.

DURUMU KRİTİK

Ağır yaralanan Tığ, evine gelen keyif ekipleri yoluyla ambulansla Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ağırbaşlı bakımda tedavi altına alınan Tığ’ın dirimlik tehlikesinin bitmeme ettiği öğrenildi. Olayda makbul tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’üstelik doğdu. İlk-Ölçülü ve Ortaöğretim Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan bilahare Kaymakamlık mesleğine takayyüt etti. Evli ve 2 bala babası olan Tığ mebzul derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Ddoğanken Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl müddet ile İngiltere’de kurgu eğitimi ve amme idaresi alanında icraat yaptı. Ilçe kursunu sükse ile mütemmim Tığ; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş ve 14 Gücük Ay 2017 tarihinde Dicle Uray Başkan Vekili adına bile görevlendirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanmıştır.

Share: