Çinli eş gezmen Artvin’deki plato şenliklerinde güreşti

Artvin’in Ardanuç ilçesinde planlı plato şenliklerindeki karakucak güreşlerinde Çinli kadın turistin güreşmesi enteresan görüntüler oluşturdu.

İlçedeki Aydınlık Köyü Söğütdüzü Yaylası’nda bu sene 21’incisi planlı yayla şenliklerini izleyen Çinli Sisi Zhang isimli karı seyyah, şenlikler kapsamında çayırda güreşen sporcuları görünce, yıkışmak isteğini ilgililere iletti.

Güreş tertip komitesi turistin isteğini kırmayarak, 65 kilogramdaki Hükümran Levent isimli sporcuyla güreşmesine izin verdi.

Çinli seyyar Zhang ve Levent çayırda tıpkısı müddet güreşti. İlginç görüntülere hayal olan güreşte Levent, Zhang’ı yendi.

Güreş sonunda Levent, rakibinin kolunu havaya kaldırarak medeni cesaretinden muhit tebrik kartı etti.

Zhang, güreş sonrası yaptığı konuşmada, iki yıl geçmiş Rize ve Artvin bölgesine geldiğini ve bu coğrafyayı doğayı haddinden fazla sevdiğini söyledi.

Bölgenin cennet üzere benzeri doğası olduğunu kaydeden Zhang, “İlk geldiğimde kendime söz vermiştim tekrar geleceğim diye. Doğası cennet. İnsanları çokça hamam. Herhangi Bir şeylerini benle paylaşıyorlar. Peynir veriyorlar, savsaklamak veriyorlar. Ego sporcuyum. Güreşte adamakıllı aynı firez. Görmek istedim. Süper bir öz.” dedi.Share: