Bayraktutan: “Yusufeli Esnafının Sesini Duyun, Bambaşka Derman Yoktur. Halktan Elan Dinç Olan Hiçbir İrade Yoktur”

CHP Artvin Mebus Uğur Bayraktutan, Yusufeli halkının ve esnafının yedinci kere nakil işlemlerine karşı başlattığı protestoya bindi verdi. Bayraktutan, “Yusufeli esnafının sesini duyun, başka çıkar yol yoktur. Halktan elan ateş parçası olan hiçbir ferman yoktur” dedi.

Artvin’in Yusufeli ilçesi tarihinde yedinci kere taşınmaya hazırlanıyor. Yusufeli halkı kullanılmamış yerleşme yerleriyle ilişkin kendilerine verilen sözler tutulmadan huruç işlemlerinin başlatılmasını itiraz etmek üzere kepenk indirdi.

CHP Artvin Saylav Uğur Bayraktutan, yaptığı açıklamada Yusufeli halkına ve esnafına bindi verdi. Bayraktutan, şunları söyledi:

“Bugün Yusufeli’nde benzeri kötü var. Yusufeli esnafı kepenk kapatıyor ve şunu söylüyor: Bugüne büyüklüğünde sunulan sözler yerine getirilmedi, bugüne kadar Yusufeli halkının, Yusufeli esnafının mağduriyetleri giderilmedi ve Yusufeli esnafı hangi yazık ki naçar kaldı. Yetkililere sesleniyorum: Yusufeli esnafının sesini duyun, Yusufeli halkının sesini duyun, eksantrik derman yoktur. Halktan daha zihayat olan, halktan henüz kuvvetli olan tek emir yoktur. Bu nedenle ego ön milletvekili yerine, Artvin mebus namına Yusufeli esnafının dosdoğru sesinin yanındayım sonuna büyüklüğünde onlarla birlikte nereye büyüklüğünde yürümesi gerekiyor ise, onların akıllıca mücadelesine destekliyor ve alkışlıyorum. “Share: