İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin ati nesilleri bire bir daha Amerika ve Avrupa eliyle terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” dedi.

Bakan Aristokrat, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle ayrımsız araya geldi.

Yayla Kekiği’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini üstelik görüşme fail Soylu, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye’dahi bir yıldırıcı üstelik kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez üzere bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Soylu, “Tığ benzeri taraftan o bölgenin tamamında, Şimal Irak’ta 20, 25, 30 kilometre ati anbean, elan de encam gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bütün güvenlik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin ati nesilleri aynı daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre karşı şişman savaşım verildiğini vurgulayan Soylu, milletin bir defa da kendilerini desteklenmemiş ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’birlikte sağlık ve sükunun tamam anlamıyla bitmeme ettiğini belirterek, “Tabiatıyla kim eksiklerimiz, aksaklıklarımız türlü. Tekmil olan tıpkısı bir tane Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Ara Sıra tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan kimi süreçlerde eksiklerimiz olabilir amma biberli niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize temas yanlışlığımızın bahis konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diye konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, kandırma edecekler”

Hakkari’da 2016 ila 2019 yılları ortada tababet fakültesi kazanan öğrenci bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Dirlik görüldü, 2020’birlikte 3-4 bala, 2021’birlikte 19, 2022’birlikte 26 bala tababet fakültesini kazandı. Gitmek ki eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, kandırma edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya yatırım yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Allah’a hamdolsun artık çocukların dağa çıkabileceği seçkin dayanak bırakmadık. Bırakmamaya birlikte bitmeme ediyoruz. Türkiye benzeri öz elan yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem birlikte yüzyıl süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini sarf etti.

“Dünyanın en şişman barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde darülfünun bulunduğunu nâkil Aristokrat, ülkedeki gençlerin yetişmesinin sunu iri enfrastrüktür teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, site hastaneleri kabilinden yatırımların önemine aksan yapan Soylu, “Artvin Yusufeli’üstelik bu devlet baraj yapıyor. Bu ülkenin ayrımsız evladı namına oraya gittiğimde, o print coğrafyada dünyanın en balaban barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan faaliyet üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız. Vesair taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye düşünmek üzere çaba sarfiyat eden tıpkısı liderimiz var”

Altyapının sağlam yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı sebep yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize deşelemek isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Şimdi İstanbul Hava Meydanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın sunu kebir çekicilik istasyonu haline geldi. Türkiye’nin şekil olmasını, dinç olmasını istemiyorlar. Bu kadar müşkülat içerisinde bir taraftan milletin hizmetkarı olan, başka taraftan bile altyapısını yapıp, tıpkısı daha fiskeyle yıkılmayan tıpkı Türkiye tesis etmek için çaba sarf fail bire bir liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Vekil Soylu, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan hububat koridoruyla ilgilendiren namına üstelik şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diyerek korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu kabil bildiği bilgisinden yararlanmak, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna arasında bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek için destek ve yardım istediler. aksi hâlde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza tahammül etmiyorlar. Illet? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı obstrüksiyon ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Deminden üstelik oradan insanların barhana etmesini gerçekleştirme ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca biricik artist getirirler, yegâne ışık verirler, ondan sonradan ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Ne yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu aziz Türk milleti yapıyor. Kimseyi yalnız bırakmıyor. Oradaki insanlara bindi oluyor.”

Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’ten sonraları, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimesne tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir yerinde yere eğdirmedi, eğdirmeyecek de tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki dolaşma evvel, büyük bire bir ekonomik kriz zinde Lübnan’bile olduğunu nâkil Aristokrat, 0-2 yaş füru için benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Reisicumhur Erdoğan’ın kendisine, Lübnan’a gıda gönderilmesi üstüne istek verdiğini dile getiren Aristokrat, “Tığ demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Hoppadak devletten değil, hep sivil toplum örgütlerinden, hediye veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına kadar, sütünden başka gıda maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın akıbet 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardımı resmi kendisine yaptığını tamlayan Soylu, kendilerinin pekâlâ bire bir tezgahla karşı karşıya kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada tıpkısı yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Hemen bu coğrafyadan sorumlu olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan da sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü tığ hep birlikte iri bire bir coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri gibi bizle polat değnek oynamaya çalışacaklar. Buna izin etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e daim havan topu atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada aynı yıldırı koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diye konuştu.

“Başörtülü valimiz var, afet mi koptu”

Konuşmasında 28 Gücük Ay dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin asıl değerlerini ötekileştirmek amacıyla ellerinden gelen herhangi bir şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Ne olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıran mi koptu? Eş generalimiz var, facia mi koptu? Bu ülkenin ne kadar iri bire bir zenginliği varsa hepsini bir araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, elbette ki bizim özlük ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, sonuç 300 yılda Batı’nın hükümran olduğunu ve bu makası kapatmak istediklerini vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi yok ederiz’ dediler. İlk yol 21’inci asrın esasen itibaren tığ bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Hesaplı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda artırmak istemeleri tamamen bundandır. Tuhaf ibret işleri başımıza fethetmek istemeleri bundandır. İlk ilk alıştıracaklar, sonraları çoluğumuzu çocuğumuzu, ati neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle savaş olmadığını vurgulayan Aristokrat, tıpkısı zamanda ülkenin her tarafının huzuru, alay malay kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, yüzyıllık tıpkı altyapı hazırladığını tamlayan Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve değişik köprülerin temas birinin asırlık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun Alaca Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde çıktı Mercanköşk’dahi çokça daha farklı bir patırtılı getireceksiniz. Yayla Kekiği doğrusu bizim üzere aynı kermen. Zımnında Merzengûş’nin kalesinden inşallah çokça elan değişik bire bir curcunalı getireceğinize inanıyorum. Cenabıhak kaş ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimesne yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diyerek seslendi.

Share: