Artvin’de düzenlenen Motofest2022 sona erdi

Bu yıl 10.’su düzenlenen Artvin Motofest2022, bin 200 rakımlı natür güzelliğiyle adlı Kafkasör Yaylası’ndaki gösterilerle sona erdi.

Artvin Belediyesi’nin katkılarıyla Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde bu yıl 10. misil düzenlenen Artvin Motofest 2022’ye, ancak dışından ve Türkiye’den 250 civarında motor tutkunu katıldı.

3 aktarılma süren festivalde motor tutkunları şehirdeki gerçekleştirdikleri meze sürüşünün ardından dünyanın yer iri Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi konuşma ederek buradan panaromik Artvin manzarasını izledi.

Festival kapsamında gerçekleştirilen; motorla dengede durma oyunuyla ayağını yere değdirmeden pisti bildirme sakil sürede bütünleme ve curcuna öncesi hazırlanan mütehammil kros parkurunda dahi pisti bildirme acul sürede bütünleme sınavı yarışmalarına katılan motorcular ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Öte yandan motor oyunları dışında gerçekleştirilen enerjik langırt turnuvası ve Hasan Ahi konseri ile katılımcılar düzenli dakikalar yaşadı.

Artvin Motosiklet Kulübü Umumi Heyet Başkanı Hüseyin İnce, tahminî 350 40 kişinin katıldığı organizasyona, andıran illerden motosiklet severlerin geldiklerini ve ensiz dışından bile İtalya, Fransa ve Gürcistan’dan katılımını olduğunu belirterek, Motofest’in Artvin’in tanıtımı açısından çok ehemmiyet yapılanma ettiğini rapor etti.

Festivale artist kendisine katılan O Ses Türkiye 2022 şampiyonu Hasan Koçak, curcuna alanında çok fazla ortaklık olduğunu tabir ederek konsere gelmiş sanatkâr kadar değil de murahhas gibi hissettiğini ve etkinliklerden âdem langırtına katıldığını belirtti.

Artvin Motosiklet Kulübü Umumi Heyet Üyesi Bronz Elçin, amaçlarının Kafkasör’ü tanıtmak ve motosikletlilerin ayırt edilmesini amaçladıklarını söyledi.

Kayseri’den Motofest’e katılan Istem Ela Beren, haddinden fazla özden ve ağır ezgi bir düzlem olduğunu belirterek, Artvin’de düzenlenen Motofest’e yekpare rüzgar tutkunlarını nida etti. – ARTVİN

Share: