600 kişinin istihdam edileceği ilçede anonsla iştirakçi aranıyor

600 kişinin istihdam edileceği ilçede anonsla işçi aranıyor

SAMSUN – Samsun Kavak Belediyesi, ilçedeki fabrikalarda istihdam yapılmak için anonsla işçi aramaya bitmeme ediyor. 600 işçiye gerekseme mahsus ilçede zabıtalar, anonslarla vatandaşları iş başvurusu amacıyla belediyeye nida ediyor.

Samsun’un Kavak ilçesi, ” Türkiye’da aylaklık sorununu çözen ilçe” olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Evveli herkesin gurbete göç ettiği kaza, imdi nazik şehirlerden bilakis göç alıyor. Güzeşte yıllarda kurulan Kavak Organize Endüstri Bölgesi (OSB), derhâl büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çekici OSB’ye yeni fabrikalar kuruluyor. Bu fabrikalar bile daim işçiye gerekseme duyuluyor. Kavak Belediyesi ise bu ihtiyacı ilçede yapılan anonslarla gidermeye çalışıyor. Zabıta yoluyla yapılan anonsta, “İlçemizde zindelik gösteren değişik iş kollarında çalıştırılmak için 19-35 yaş arası bay ve hanım 600 elemana ihtiyaç vardır” deniliyor.

“Haddinden Fazla ivedi 600 devam elamana ihtiyacımız var”

Kavak Şehremini İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak, uran kenti olmasından ortalık çok ağır istihdam ihtiyacı doğmaya başladı. Şu anda Kavak’ta sokaklarımız tıntın. Sistem aksiyon sahibi ve mesaisinde. Nedeniyle sokakta yersiz gezen yok. Bundan 8-10 sene evvel Kavak’ta 25-30 modül kahvehane varken, şimdi birkaç çıngı kaldı. İş arayan 19-35 yaş arası bütün kardeşlerimiz Belediyemize başvurma etsinler. Onları anında işe yerleştireceğiz. Bizim çokça evgin 600 parça elamana ihtiyacımız var. Bizim açımızdan üstelik kurum donör aynı durumdur. Kavak zaman geldiği noktada daha çok Samsun ve kasaba ilçelerden de mevrut gençlerimize dahi hisse senedi kapısı olmuştur. İddia ediyorum kim gelecek yıllarda Kavak gerek insan ve gerekse kentleşme anlamında çok henüz bol noktalarda olacaktır” dedi.

Vatandaşlar mutlu

Vatandaşlardan Ramazan Atıcı, “Belediyemiz, işçi arayan fabrikalarla ilgili duyuru yapıyor. İlçemizde organize sanayi iri bir gelişme gösterdi. Oldukça işçiye gerekseme duymaktadır. Sokakta gezen gençlerimizi iş bulma imkanı elde etmektedir. Bu yönde mutlu olmaktayız” diye niteleyerek konuştu.

Nizamettin Arıl isimli vatandaş, “Kavak Belediye Başkanımız ilçe amacıyla müfit amal yapıyor. İlçenin işsizlik sorunu çözüldü. Fabrikalar sonsuz işçi arıyorlar. Şehremaneti duyuru yapıyor. Şu fabrikada iştirakçi aranıyor diyerek. Tığ bu anonsu 2 yıldır duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaş Rahmi Bayram, “Kavak’ta şu anda gençler istediği şekilde gelişim bulabiliyor. Belediyeden de anonsları duyuyoruz. Kavak’ta şu anda işsizlikten yana aynı baskı yok. Askerden gelmiş ve atıl olan zihayat üstelik yok” ifadelerini kullandı.

Uray, seçkin dönme yaptığı anonslarla işçilerin istihdam edilmesini sağlıyor.

Share: