Azerbaycanlı doktor Samsun’da iflah buldu

Azerbaycanlı doktor Samsun’de onma buldu

SAMSUN – Geçirdiği değişik hastalıklar sonucu adım atmakta sarp çekici Azerbaycan’bile işyar adli tababet hekimi Samsun’birlikte yapılan tedavi sonucu ayağa kalktı.

30 yıldır çeşitli hastalıklarla mücadele fail Dr. Jeyran Samadova (47), omurgasında meydana mevrut mızrap erimeleri ve kemiklerindeki yıkımlar sonucunda yürümekte güçlük çekmeye başladı. az buçuk sonra ağız ağıza yürüyemeyen parasız, Samsun Medicana International Hastanesi’ne başvurdu. Burada Doç. Dr. Enis Kuruoğlu’na otama olan marazlı ayağa kalktı ve yürümeye başladı.

“Çok memnun kaldım”

Yaşadıklarını anlatan Jeyran Samadova, “30 yıldır hastayım. Almanya’de yaşadım. Bilahare öğrendim kim kuyruk sokumu ağrısı getiren büzdüm hastalığına yakalanmışım. Bu problemler gittikçe çıktı arttı. Sonrasında beş altı komaya girdim, ayaklarımda problemler oldu. Umum yerine yürüyemedim, çokça güçlük yaşadım. Ben adli tababet doktorum ve benzeri bölüm çalıştığım yerde üstümü değiştirirken yere yığıldım ve dizim kırıldı. 2021 yılında Ankara’de endoprotez ameliyatı oldum. Ama yine birlikte sağlığım namına gelmedi, volta problemim aynı şekilde bitmeme etti. Benimle ilgilendiler fakat hastalığım çözülemedi. Sonraları bu hastaneye gelip Doç. Dr. Enis Kuruoğlu hocamızla tanıştım. Omurgamda benzeri cerrahi müdahale gerçekleştirdi. Haddinden Fazla mutlu kaldım ve inşallah ilerledikçe bunun faydasını görmeye devam edeceğim” dedi.

“Yürümeye başladı ve ahit ilerledikçe elan de gür olacak”

Hastanın tedavi süreci karşı bilgi veren Hatır ve Asap Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Enis Kuruoğlu,

“Hastamız 30 yıldır nazik teessürat çekmiş. Bize önceki geldiğinde öncelikle ondaki çaresizliği gördük. Hayattan çokça bir beklentisi kalmamış, haddinden fazla balaban eziyetler çekmiş. 30 sene büyüklüğünde önceki ur cerrahisi geçirmiş. Ona vabeste bacağında güçsüzlükler yaşamış. Faziletli doz kortizon ilaçlar temizlemek zorunda artmış. Kendisi da zaten adli tababet hekimi Azerbaycan’dahi. Ona ilişkin kemiklerde yıkımlar oluşuk. Bu yıkımlar ur zannedilmiş. Bununla ait ameliyatlar geçirmiş. Amma tıpkı sonuca de varılamamış. Son adına adım atmakta de ağırlık çekici aynı pestil adına bize geldi. Biz birlikte hastamızı değerlendirdik, neler yapabileceğimizi düşündük. Omurgasında da makro steroid kullanımına kapalı geniş kemik erimeleri vardı. Bu bölgeye kemik güçlendirmesi yaptık. Kanallarını örtüsüz aranjman yaptık. Demincek henüz mıhlı ve daha bahtiyar durumda. 1-2 kamer sonra daha birlikte ferah olacağını düşünüyoruz. Kendisiyle çok iyice tıpkısı bağımız oluştu. Alelhusus Azerbaycan’dan gelip de bizi tercih etmesi bizim için ayrı ayrımsız bahtiyarlık oldu. Kendisi şu anda elan gani durumda. Yürümeye başladı ve zaman ilerledikçe henüz üstelik ferah olacak” diyerek konuştu.

“Muvaffakiyetli ayrımsız şekilde tedavisini oldu”

Medicana Int. Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu ise “İki ihtişam tek millet’ dediğimiz ülkemizden mevrut Azerbaycanlı misafirimiz aynı afiyet problemi zımnında bizi tercih etti. Burada başarılı tıpkısı şekilde tedavisini oldu. Hastamızı onma bulmuş halde kardeş memleketimize uğurlayacağız. Kendisi doktor olduğu amacıyla üstelik bu otama bizim amacıyla haddinden fazla nadir. Dinamik kadromuz ve altyapısı çok bol olan hastanemizle oradaki kardeşlerimizin rastgele tip afiyet problemlerinde, ne şartlarda olursa olsun onlara hizmet vermekten itibar duyarız” şeklinde konuştu.

Share: