600 kişinin istihdam edileceği ilçede, anonsla işçi aranıyor

Samsun’un Kavak ilçesi, ” Türkiye’de işsizlik sorununu çözen ilçe” olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Eskiden herkesin gurbete kafile ettiği kaza, imdi balaban şehirlerden tersine barhana alıyor. Güzeşte yıllarda kurulan Kavak Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB), çarçabuk büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çekici OSB’ye eskimemiş fabrikalar kuruluyor. Bu fabrikalar dahi daima işçiye gerekseme duyuluyor. Kavak Belediyesi ise bu ihtiyacı ilçede yapılan anonslarla gidermeye çalışıyor. Zabıta yoluyla yapılan anonsta, “İlçemizde hayatiyet gösteren çeşitli hareket kollarında çalıştırılmak için 19-35 yaş arası erkek ve karı 600 elemana ihtiyaç vardır” deniliyor.

“ÇOK ACİL 600 ELEMANA İHTİYACIMIZ VAR”

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak, sanayi kenti olmasından ekolojik ortam çok ağır istihdam ihtiyacı doğmaya başladı. Şu anda Kavak’ta sokaklarımız tamtakır. Bütün iş sahibi ve mesaisinde. Nedeniyle sokakta yersiz gezen namevcut. Bundan 8-10 yıl evvel Kavak’ta 25-30 lime kahve varken, deminden biraz çıngı kaldı. İş arayan 19-35 gözyaşı arası bilcümle kardeşlerimiz Belediyemize müracaat etsinler. Onları müstacelen işe yerleştireceğiz. Bizim çokça acil 600 pasaj elamana ihtiyacımız var. Bizim açımızdan birlikte kurum donör bir durumdur. Kavak bugün geldiği noktada daha çok Samsun ve yer ilçelerden üstelik mevrut gençlerimize de hareket kapısı olmuştur. İddia ediyorum kim gelecek yıllarda Kavak gerek koca ve gerekse kentleşme anlamında çokça elan ongun noktalarda olacaktır” dedi.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Vatandaşlardan Ramazan Atıcı, “Belediyemiz, işçi arayan fabrikalarla ait sesli duyuru yapıyor. İlçemizde kombinasyon sanayi nazik bir evolüsyon gösterdi. Banal işçiye gerekseme duymaktadır. Sokakta gezen gençlerimizi aksiyon bulma imkanı elde etmektedir. Bu yönde mutlu olmaktayız” diye niteleyerek konuştu.

“BİZ BU ANONSU 2 YILDIR DUYUYORUZ”

Nizamettin Arıl isimli yurttaş, “Kavak Şehremaneti Başkanımız ilçe amacıyla faydalı işler yapıyor. İlçenin avarelik sorunu çözüldü. Fabrikalar daim iştirakçi arıyorlar. Belediye sesli duyuru yapıyor. Şu fabrikada işçi aranıyor diyerek. Biz bu anonsu 2 yıldır duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaş Rahmi Neşe, “Kavak’ta şu anda çoluk çocuk istediği şekilde hareket bulabiliyor. Belediyeden de anonsları duyuyoruz. Kavak’ta şu anda işsizlikten yana tıpkısı ağırlık namevcut. Askerden mevrut ve süreduran olan zinde birlikte bulunmayan” ifadelerini kullandı.
Şehremaneti, seçkin çevrim yaptığı anonslarla işçilerin istihdam edilmesini sağlıyor.

Share: