Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online yerine meydanda artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 yer online adına ve artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem bile özlük konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 önceden, yıllık yüzdelik 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Münhal artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması birlikte yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Mavera yandan İstanbul’üstelik satışa çıkma kâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde bulunan tıpkısı gayrimenkul danışmanı, “Güzel benzeri okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde göz arzında eksiklik ve sevgili vardı. Vatandaşlar de kendi arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu strateji edecektir. Hele evi sıfır, aile yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Hele yıllık artım yüzde 9 bu çokça koca enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu benzeri zamanda almanak yüzdelik 9 artışla arsa kabul etmek ve 24 ay taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça fazla rabıt olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda cılız bire bir ocak ika yahut familya ahiz şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: