ABLASINI ZİYARET ETTİKTEN BILAHARE KAYBOLDU

ZONGULDAK’ta benzeri hoşgörüsüz inkılap fabrikasında iştirakçi olarak çalışan Hediye Köroğlu (44) köyde hayat dolu ablasını ziyaret ettikten sonra kayboldu. 9 gündür bilgelik alınamayan Ödül Köroğlu’nun ailesi, zayi başvurusunda bulundu. Ailesi hayatından keder ettikleri 3 çocuk babası Köroğlu’nun bulunmasını istedi.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde aynı kavrayışsız dönüşüm fabrikasında çalışan Armağan Köroğlu, 2 Eylül’da baba ocağı olan Köroğlu köyüne geldi. Köyde ablasının evinde mihman olan Ihsan Köroğlu, 3 Eylül’dahi akrabalarıyla ahit geçirdikten sonraları babasına ‘Zonguldak’a çocuklarımın yanına gidiyorum. Ertesi bölüm de fabrikadan elbiselerimi alıp döneceğim’ diye niteleyerek köyden ayrıldı. Köroğlu’nun yakınları, çalıştığı yerde maaşını alamadığını ve konuşu baskı yaşadığını belirtti. Aynı müddet kendisinden veri alamayan yakınları, jandarmaya anbean kaybolma bildiriminde bulundu. 3 yavru babası Ödül Köroğlu için yakınları durumu polise üstelik bildirdi. Ekipler Köroğlu’nun bulunması üzere iş başlattı. Ailesi ise bu kadar uzun müddet bili alamadıkları için Ödül Köroğlu’nun hayatından endişe duymaya başladıklarını söyledi. Armağan Köroğlu’nun yakınları ise evlerinin önündeki uçurumun kenarından ‘belki gelir’ diye niteleyerek aralıksız yolu gözlüyor.

‘ÇARŞIYA İNDİ ONDAN BILAHARE BILI ALAMADIK’

Oğlunun Çaycuma Erenköy’üstelik bir fabrikada çalıştığını söyleyen Hasan Köroğlu (67), Çalıştığı yerde maddi sıkıntıları reşit, 3 ay mal alamamış. Ego kendisine ulaştım. ‘Dünyanın sonu değil kim bırak gel’ dedim. Bırak gel deyince o akşam ezanı ablasının yanına geldi. Ablasında o akşam ezanı konuk oldu. Devrisi aktarılma beni arayarak ‘Zonguldak’a çocuklarımın yanına gidiyorum. Devrisi sabah da hareket adına gidip elbiselerimi alıp dönüp geleceğim’ dedi. Çocuğum çarşıya indi, ondan sonra selen alamadık dedi.

Hasan Köroğlu, Ego yeter ki oğlumu göreyim ayrıksı tıpkı husus istemiyorum. Ben parasal falanca ayrımsız husus istemiyorum, oğlumu göreyim yeter. Nerede olursa olsun gideceğim yanına onu görmeye. Jandarmaya dahi polise üstelik gittik, araştırıyorlar. Sistem toplandı, çoluk çocuk yeğenler toplandı burada. Ben bile geceleyin uykusu kalmadı. Oğlumun nereye gittiği muhtemelen değil. Benim telefonda görüşmemde 9’uncu ayın 2’si saat 23.20’den itibaren tıpkı henüz bildirişim kuramadık. Akşam 8 kabil köyden imdi o zamandan beri bulunmayan diye konuştu.

‘YAVRUM SES VER, NEREDEYSEN ÇIK’

İşini değiştirdikten bilahare oğlunun değişmeye başladığını ifade eden temel Hayriye Köroğlu (64) bile gözyaşlarına ortamında 3 ay ilk Çaycuma’üstelik işe başladı. İşe başladıktan bilahare orada değişti. Geçmiş işi henüz iyiydi. Kandırdılar mı çocuğumu ne yaptılar bilemiyorum. Çoluk çocuğuna bakıyordu. Patronu aylık vermeyince ailesiyle mesail yaşadı. Oğlum gel eve. Seni özledim, çocukların yeğenlerin seni bekliyor. Oğlum yeter kim çıksın gelsin, seslensin. Bizi haddinden fazla üzdü tıpkısı haftadır. Bire Bir haftadır yanıp tutuşuyoruz, ağlıyoruz. Gel oğlum. 1 haftadır seni bekliyoruz. Çocuklar ‘baba diye niteleyerek ağlıyor yavrum’ Sen hakeza değildin, illet hakeza yaptın. Bizi üzüyorsun yavrum. Patirtili ver, neredeysen çık dedi.

Armağan Köroğlu’nun ailesinin yaşadığı köydeki evinin önünde toplanan yakınları benzeri yandan köye mevrut yolu izlerken bir yandan dahi ondan gelecek ongun haberi bekliyor.Share: