Şanlıurfa veri: Şanlıurfa’da göçmen tatmin önderleri buluştu

Şanlıurfa’daki muhacir sivil sosyete kuruluşları ve doyum önderleri ile enformasyon toplantısı yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Valiliğinin kolektif adına düzenlediği Şanlıurfa Sivil Sosyete Kuruluşları İstişare toplantısı Cumhuriyet tesislerinde gerçekleşti.

“Sığınmacı sorunu dünyanın sorunudur”

Mülteci sorununun yemeden içmeden Türkiye’nin değil dünyanın sorunu olduğunu anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, “Mültecilere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi namına da tığ bile bindi verdik ve birçok mağdura, mazluma ihtiyaç sahibine ulaştık. Bir Nice müzaheret ve desteğin Şanlıurfa’ya gelmesini sağladık. Sığınmacı sorunu Türkiye’nin sorunu değil, Şanlıurfa’nın sorunu değil, sığınmacı sorunu hep dünyanın sorunudur. Bütün dünya sorumludur, sorunu çözmede bile bütün dünya görevlidir. Bir Nice arsıulusal kuruluş ellerini uzatmakta biz dahi onlara teşekkür elimizi uzatmaktayız. Büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz rastgele ant yanınızda olacaktır” dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise “Toplumumuzdaki içtimai harmoni ve birlikte dirim kültürünün kazandırılması üzerine kanaat önderlerimizin, sivil topluluk örgütlerimizin bu işi benimsemesi, sahiplenmeleri ve paylaşarak aktarmaları önemlidir. Hem inancımız hem da hamdolsun kültürümüz gereği zorda mütezayit, darda küsurat insanlara her ahit bu devlet emin tıpkısı liman olmuştur” diye niteleyerek konuştu.

İstişare toplantısına Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Kent Konseyi Başkanı Adaletli Saraç, Inanma Müdürü Mehmet Hedef Ulacan, Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Milli Yetişek Müdürü Fevzi Kurt ile STK temsilcileri ve doyum önderleri katıldı. – ŞANLIURFA

Share: