Kırşehir haberi | Kırşehir’de şehit aileleri üzere firez gezisi düzenlendi

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Teavün ve El Birliği Derneğince “Behişt Vatanın Şerif Emanetleri” projesi kapsamında şehit ailelerine müteveccih Güneydoğu Rum illerine ekin gezisi düzenlendi.

Dernekten yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı Gaziantep Bölüm Başkanı Mehmet Yeter’in birlikte eşlik ettiği ziyarette önce kendisine 25 Ara Panorama Müzesi konuşma edilip, şehitlikte dua edildi. Gaziantep’in tarihi ve kültürel bölgeleri şehit ailelerine tanıtıldı.

Ardından şehit aileleri, Şanlıurfa’da Göbekli Bayır, Balıklıgöl ve mütenevvi mekanları gezdi.

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Teavün ve Tesanüt Derneği Başkanı Bahtiyar Kılıçaslan ile Şanlıurfa Martir Aileleri Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çetin ve bazen şehit yakınları, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı de müzakere etti.

Kılıçaslan, “Projemizin sonuç etkinliği olan Güneydoğu Anadolu illerine müteveccih hars gezisini tamamladık. Martir ailelerimizin motivasyonunu tezyit etmek ve bağlantı beraberliğini ulaşmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Ailelerimizin memnuniyeti bizim üzere haddinden fazla altın, umum martir yakınlarımıza gelişigüzel zaman aynı çocuk ve ahi gibi yaklaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: