Nişantaş’ında koruya bitişik evler iki ikmal elan zer

Pandemi sürecinde, doğaya mahsus heyecan sunu kemiksiz şekilde yurt sektöründe kendini hissettirdi. Park ve koruya bitişik ya dahi dolaşma mesafesinde açık ayrımsız yeşil alanı kâin emlak projeleri, yurt yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi olmuş durumda.

Dünya Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Forum) göre yeşil alan, parklara ve koruya yandaki olan konutlardaki bedel yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil kayran, koru ve ormana nispeten ırak değişik konutlara bakarak yüzde 47 ayar nail durumda.

Londra ve New York kabilinden almanak bölük karşılık artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler dahi yabancı ekonomistler eliyle “kaba bedel artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’dahi park ve koruya komşu dairelere rabıta yüzde 63 oranında artış gösterirken Londra’da bu şevket yüzdelik 75’e büyüklüğünde yükseldi. 

Mavera yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu çoğalma potansiyelinin, İstanbul’de ise yüzdelik 200’ü aştığı aritmetik ediliyor.

Dünyanın önde gelen taşınmazlar danışmanlık firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Park Yeri 2020’ raporuna bakarak, yurt yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın her durumunda değişti. Tıpkı raporda, bakir şiddetli kriterlerinde münevver, gür, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde etkili insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, imdi “eskimemiş ve lüks” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz kıvrak argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı bile değişen bu beklentileri iyi çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı yeni konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Civar murat toplama döneminin peşi sıra resmi adına satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon yerine Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik bire bir proje olan Nişantaşı Koru projesi amacıyla ‘yıpranmamış müfrit’ kavramını tanımlamak amacıyla oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve güzel tıpkısı semtte kayran alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından ya bile yurtdışında gelenlerin bile mutlak mülakat etmeden dönmediği, dünyanın sunma köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda saha alıyor. Proje, dünyanın önde gelen begayet ve prestijli markalarının düz aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’hangi ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabilinden lüksün zirvesindeki markalara bile deyim yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Uluslararası yurt firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada geçmiş 10’üstelik yer kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle bire bir kategoride meydan alıyor.

2. Eşine az rastlanır ve mecbur sayıda benzeri yapıya sahip olması:

Cevahir üzere eşine az rastlanır, vabeste sayıda kişinin sahibi olabileceği bire bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üzerinde koruya komşu, vakit kaybetmeden 160 rastgele kişiyi imtiyazlı tıpkı yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere yapı girişi ile birlikte bahçeden dahi girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Sivri havza mantığıyla mutasavver, kişiye özel bölük seçenekleri:

Taşkın beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun sunma makro ayrıcalıklarından biri efdal tavanlar, geniş balkon ve bahçeler, geniş salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Begayet havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Argıt nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve balkon villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, geniş ve ferah dirim alanları beraberinde kişiye özel akıbet etap her hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt üzere babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre ayar katacak nadir ayrımsız sanat eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, her detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar değerli aynı proje sunuyor.

5. Son kriter ise elbette ‘’sağlıklı sülale’’ kriterleri:

DAP Yapı, hep dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’da 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden kuruntu alarak ‘Mıhlı Ev’ konseptini geliştirdi. Dimdik Karı konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Bina, bire bir konsepti demincek Nişantaşı’na taşıdı. Özellikle Ihlamur Kasrı görünmek için komşusu olunan 60 bin metrekare alana erbap adeta alelade benzeri orman olan koru alanından gelen verimli müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde yaşayan ve konforlu ayrımsız dirim sunacak.

Koruya ve parklara yandaki dairelere dilek artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince ayar kazanacak ayrımsız proje geliştirdiklerini belirten DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Aydınlık Yılmayan, “Lüksün ötesinde bire bir yaşam fon fail insanlar, temas ahit park yeri, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda kâin gayrimenkulleri hem yaşamak hem da eşsiz mevcut bir ofis olduğu amacıyla envestisman fayrap etmek amacıyla tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın hemencek çabucak seçkin durumunda park ve koruya bitişik daireler herhangi bir ant cevahir kabil az kâin bulunmaz envestisman ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile teferruatlı müddet evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, artık hayatlarının kıymetini haddinden fazla daha mebzul biliyor ve yeşil tıpkı doğanın süresince yaşama şansı yok ise site merkezindeki yeşil alanı verimli park ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York üzere almanak basamak kıymet artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler bile ecnebi ekonomistler eliyle “sert bedel artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’de otopark ve koruya komşu dairelere bağlam yüzdelik 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’de bu ihtişam yüzde 75’e büyüklüğünde artma gösteriyor.  İstanbul’da ise bu artışın bazen bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı tahmin ediliyor. Bilcümle bu veriler pandemi sonrası filhakika bilcümle ihtiyacımız olan doğaya komşu yaşamanın önemini bire bir posta henüz gözler önüne seriyor. 

Biz dahi DAP Çatı adına bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak bir ürün geliştirdik. Proje bittikten bilahare Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi da gezip görmek isteyecek. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Yurt Göz güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonraları üstelik değerine değer katacak cevahir büyüklüğünde nadir aynı yapıt olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN GENIŞLIK NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın toplam yeşil alanından daha şişman olan ve keyif kurulunun önerilerini ana alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa üstelik yeşillikler zarfında bambaşka bire bir atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla tüm tıpkısı koru yaşamı sunuyor.

MÜFRIT HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza katmerli tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenkli olduğu, dirim alanlarının en eli nimetli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız milletvekili göz sayısı dahi birkaç tutuldu. Intaç yüksekliği 5 ila 10 bitirme beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre adına planlandı. Bu sayede faziletkâr tavanlı, mebzul ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Ev ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren DAP Yapı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bir geçmiş olarak sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: