Reisicumhur Erdoğan: Toplumsal hane hamlesini başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyet Altını tarihinin en büyük içtimai bölük hamlesini başlatıyoruz. İlk defa ocak sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek amacıyla.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından mefret satır başları şöyle:

“Hububat koridoru üstüne BM Umumi Sekreteri teşekkürlerini tabir etti. Zaman girişim atıldı ve tahıl koridoru neticesinde bugün tarihi bir dönüm noktası olmuştur.

Tahıl aylı gemi zaman Odessa limanından cereyan etti. Seçkin hangi büyüklüğünde mugayeret kazanç edemese birlikte ülkemizin öncülüğünde başlatılan bu himmet balaban bir diplomatik başarıdır.

Hububat koridorunda tarihi dönüm noktası

İstanbul’a ulaştığında bu gemi taharri edilecek ardından üstelik yükünü bırakacağı yere yolculuğuna devam edecek.

Analog diplomatik çalışmaları erke özellikle doğmak için farklı alanlara dahi teşbil edebiliriz. Rusya-Ukrayna savaşının iki taraf açısından üstelik adil ayrımsız sulh amacıyla sona ermesi amacıyla çokça ceht harcama ettik.

Rusya-Ukrayna savaşının tetiklediği soylu erki kriz ise makyajları dökmüş, hamur yüzü ortaya çıkarmıştır. Ülkemizi ince benzeri süredir aşağılık krizler üzerinden oyalayanların bu fırsata engel olmalarına izin etmeyeceğiz. 

Tercihimizi istihdamdan yana kullandık

Bunun üzere tercihimizi istihdamdan, yani vatandaşlarımızın işinden aşından huzurundan yana kullandık. Ve ihracatımızı 250 bilyon dolar sınırına getirdik.

Yılın önce yarısındaki gerçekleşmeler 2022 yılını, 47 milyon gezmen ve 37 bilyon dolar turizm geliriyle hedeflerimizin üzerinde kapatacağımıza belen ediyor.

Doğalgazda yüzdelik 80’i sabık terviç yardımıyla vatandaşlarımızın sunma düşük maliyetle evlerini ısıtmalarını sağlıyoruz.

Gördünüz, Ordu’üstelik fındık fiyatlarını açıkladık. Erkek Kemal gine şaşırdı. Diyor kim ’72 TL olarak düşündüm’. Sen düşünmeye devam cilt. Biz icraattan bahsediyoruz Erkek Kemal. Senin icraatın var mı? Bala ortağı birlikte 75 düşünüyormuş. 1 dolardan, 3 doların üzerine fındık fiyatlarını elbette getirdik buna bakın. 

Elli bun liraya büyüklüğünde ısı yalıtımı kredisi

Küresel erke ev boğazına alın, vatandaşlarımızı bulunan kaynakları mübarek benzeri şekilde kullanmaya çağırma ediyorum. Geçtiğimiz yıl 50 milyar dolarlık erke ithalatı yapan, bu sene tıpkısı faturanın 2 katına balkon ihtimali olan tıpkısı devlet durumundayız.

Tasarrufla bu oranda yüzde 10’luk bir düşüş sağmamamız, 10 bilyon dolarlık katkı sağlayacaktır. Hanelerdeki ısı yalıtımı çalışımı üzere ofis başı 50 bin liraya büyüklüğünde uygun yüreklilik imkanı sunuyoruz.

Sosyal göz projesi başlatıyoruz

Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme nazik içtimai bölük hamlesini başlatıyoruz. İlk nöbet familya sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bayılmak için.

Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerli ve ufki mimari anlayışına bakarak düz yazı edilmiş göz projeleriyle karı sahibi yapacağız.”

TOKİ aidatlarına vatandaş isyanı

 

Akıbet 10 yılda ağyar 341 bin ev aldı

 

Ancak gelirli için toplumsal hane müjdesi

 

Share: