Nişantaşı’nda lüksün ötesini yansıtan evler bittabi olacak?

Pandemi sürecinde, doğaya duyulan korkunç en kemiksiz şekilde gayrimenkul sektöründe kendini hissettirdi. Park Yeri ve koruya yandaki evet da volta mesafesinde geniş bir yeşil alanı mevcut yurt projeleri, gayrimenkul yatırımcılarının bakir gözdesi ergin durumda.

Dünya Şehirleri Kültür Forumu’na (World Cities Culture Forum) göre yeşil düz, parklara ve koruya yandaki olan konutlardaki kıymet yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil alan, koru ve ormana nispetle uzak ayrıksı konutlara bakarak yüzdelik 47 derece nail durumda.

Londra ve New York üzere almanak bölük değer artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler bile ecnebi ekonomistler aracılığıyla “sert eşit artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’bile otopark ve koruya yandaki dairelere rabıt yüzde 63 oranında artma gösterirken Londra’da bu devlet yüzde 75’e büyüklüğünde yükseldi. 

Mavera yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu artma potansiyelinin, İstanbul’de ise yüzde 200’ü aştığı adisyon ediliyor.

Dünyanın önde mevrut yurt müşavirlik firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Otopark 2020’ raporuna göre, yurt yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın gelişigüzel yerinde değişti. Tıpkısı raporda, yıpranmamış taşkın kriterlerinde vazıh, dolgunca, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde ateş parçası insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, çıktı “yeni ve ölçüsüz” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha ruhlu argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Yapı da değişen bu beklentileri ferah çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı kullanılmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay istek cem döneminin peşi sıra resmi olarak satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon adına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına komşu tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru projesi amacıyla ‘kullanılmamış taşkın’ kavramını tanımlamak için oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca adlı ve doğru bire bir semtte saha alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, site dışından evet bile yurtdışında gelenlerin de kategorik mülakat etmeden dönmediği, dünyanın sunma köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düz alıyor. Proje, dünyanın önde mevrut ölçüsüz ve prestijli markalarının düzlük aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara birlikte tabir yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda.

Uluslararası yurt firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 ahzüita caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’üstelik düz kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Titr Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle ayrımsız kategoride düz alıyor.

2. Eşine birkaç rastlanır ve mecbur sayıda bir yapıya cemaat olması:

Elmas kabil eşine birkaç rastlanır, tutkun sayıda kişinin sahibi olabileceği tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üstünde koruya bitişik, hemen 160 temas kişiyi imtiyazlı bire bir yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede, dairelere bina girişi ile gelişigüzel bahçeden birlikte girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü civar plana çıkarılıyor.

3. Müfrit mıntıka mantığıyla mutasavver, kişiye özel konut seçenekleri:

Çılgın beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun genişlik balaban ayrıcalıklarından biri faziletli tavanlar, degaje balkon ve bahçeler, serbest salonlar, açık ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Lüks bölge mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’dahi 6. katta dairenize hususi Derbent manzaralı ebediyet havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari detaylar içeren proje, degaje ve mebzul hayat alanları beraberinde kişiye özel sonuç rütbe seçkin hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt kabil babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak nadir ayrımsız hanek eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atan DAP Çatı, temas detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak kadar değerli bir proje sunuyor.

5. Son ölçüt ise tabiatıyla ‘’dosdoğru familya’’ kriterleri:

DAP Bina, bilcümle dünyayı etkisi altına düz pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’üstelik 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden görüş alarak ‘Zinde Aile’ konseptini geliştirdi. Mıhlı Karı konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata nâkil DAP Yapı, tıpkı konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Özellikle Ihlamur Kasrı doğmak için komşusu olunan 60 bin metrekare alana eş adeta hasis bire bir orman olan koru alanından mevrut mübarek müvellidülhumuza sebebiyle, şehrin merkezinde dallı güllü ve konforlu bire bir dirim sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere talep artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak bire bir proje geliştirdiklerini tamlayan DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Temiz Yılmaz, “Lüksün ötesinde tıpkı dirim hayal fail insanlar, seçme zaman park yeri, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda mevcut gayrimenkulleri hem sürdürmek hem dahi bulunmaz bulunan tıpkı daire olduğu amacıyla envestisman yazmak amacıyla tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın hızlı hızlı hemencek değme durumunda park yeri ve koruya bitişik daireler seçkin antlaşma elmas kadar beş altı kâin nadir envestisman ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile ince müddet evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, çıktı hayatlarının kıymetini haddinden fazla elan dolgunca biliyor ve yeşil benzeri doğanın ortamında güç şansı yok ise şehir merkezindeki yeşil alanı bereketli park yeri ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York gibi yıllık göz değer artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler birlikte yabancı ekonomistler vasıtasıyla “anif değer artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’dahi park ve koruya yandaki dairelere demet yüzdelik 63 oranında artım gösterirken Londra’dahi bu çap yüzde 75’e kadar artış gösteriyor.  İstanbul’de ise bu artışın bazı bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı tahmin ediliyor. Tamlık bu veriler pandemi sonrası doğrusu hep ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini aynı kere henüz gözler önüne seriyor. 

Tığ birlikte DAP Bina yerine bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak tıpkısı eser geliştirdik. Proje bittikten sonra Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi birlikte gezip bürümek isteyecek. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonradan dahi değerine derece katacak cevahir kadar bulunmaz bire bir iz olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN BILDIRME NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın mecmu yeşil alanından elan büyük olan ve esenlik kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa dahi yeşillikler ortamında alelacayip bir hava oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek huy manzarasıyla cemi tıpkı koru yaşamı sunuyor.

LÜKS HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza baş döndürücü havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle ağır ezgi olduğu, yaşam alanlarının sunma bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız milletvekili çağ sayısı bile birkaç tutuldu. Intaç yüksekliği 5 ila 10 ikmal beyninde sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre adına planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, iyi ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren DAP Yapı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda ayrımsız geçmiş olarak sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda fasıla geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: