Koruya ve yeşil alanlara bitişik konutlar iki bitirme elan altın

Yapılan araştırmalar, emlak yatırımcılarının lüksten beklentilerinin ağız ağıza değiştiğini gösteriyor. Kullanılmamış ölçüsüz kriterleri arasında meydan düz orman ve koru manzarası olan evlerde canlı insanların hayat kalitelerinin arttığına özen çekiliyor.

Dahi bu artma vakit kaybetmeden yaşam kalitesi yerine değil, bire bir zamanda hesaplı alacak namına birlikte kendini hissettiriyor. Dünya Şehirleri Kültür Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düzlük, parklara  ve koruya komşu olan acun metropollerindeki fiyat yükselişi potansiyeli, ayrıksı konutlara bakarak yüzde 47 değer henüz fazla tıpkı artışa belen ediyor. Bu artma potansiyelinin İstanbul’üstelik ise yüzde 200’ü aştığı hesap ediliyor.

Detaylı süredir etkisini hissettiğimiz pandemi sürecinde, doğaya mahsus heyecan arz kesin şekilde gayrimenkul sektöründe kendini hissettirdi. Alelhusus yeşil alanlara erişimi mevcut; insanların evlerindeyken birlikte doğayla çöz içe olabildiği evlere yönelik talep, sonuç dönemde bahçeli evlerde yüzde 228, balkonlu evlerde beniz 100’e mail ölçüde kalık durumda. Yemeden Içmeden İstanbul’dahi değil, dünyanın muhteşem metropollerinde dahi koru içindeki konutlar yatırımcının bakir gözdesi.

Dünyanın önde mevrut emlak danışmanlık firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Park 2020’ raporuna bakarak, gayrimenkul yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın değme yerinde değişti. Bire Bir raporda, bakir katmerli kriterlerinde aydın, bol, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde zinde insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Ezcümle insanlar, imdi “yıpranmamış ve şiddetli” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha ateş parçası argümanlar sunulmasını istiyor.

De bu beklenti hemen yaşam kalitesi namına değil, bir zamanda konuşu idrak namına üstelik kendini hissettiriyor. Icap Knight Frank 2020 The Wealth Report, gerekse Dünya Şehirleri Firez Forumu’na (World Cities Culture Forum) göre yeşil düz, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki bedel yükselişi potansiyeli, kentteki sair konutlara bakarak yüzdelik 47 derece kazandığı görülüyor.

Dap Çatı Nişantaşı’na lüksün ötesini taşıyor

Otopark ve bahçe özleminin sunma aşkın öne çıktığı şehirlerden biri dahi İstanbul… Bu artma potansiyelinin İstanbul’dahi ise yüzdelik 200’ü aştığı aritmetik ediliyor. Park Yeri ve koru manzarasına sahip ya üstelik dolaşma mesafesinde geniş bire bir yeşil alanı mevcut emlak projeleri, emlak yatırımcılarının yeni gözdesi reşit durumda.  Bu çoğalma potansiyelinin İstanbul’birlikte ise yüzdelik 200’ü aştığı tutum ediliyor. DAP Çatı bile mütebeddil bu beklentileri gani analiz ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı kullanılmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Ön irade toplama döneminin peşi sıra resmi yerine satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında konumlanıyor.

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına yandaki ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru projesi üzere ‘eskimemiş ekstrem’ kavramını tanımlamak için oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve köklü benzeri semtte düz alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından evet da yurtdışında gelenlerin de banko musahabe etmeden dönmediği, dünyanın sunma esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda yer alıyor. Proje, dünyanın önde gelen lüks ve prestijli markalarının kayran aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara da deyim yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda.

Uluslararası emlak firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’dahi düzlük alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Unvan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle bir kategoride düzlük alıyor.

2. Eşine birkaç rastlanır ve tutkun sayıda bire bir yapıya topluluk olması:

Cevahir kadar eşine az rastlanır, bağlı sayıda kişinin sahibi olabileceği benzeri proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üstünde koruya yandaki  vakit kaybetmeden 160 temas kişiyi imtiyazlı bire bir yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere çatı girişi ile alay malay bahçeden birlikte girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü yöre plana çıkarılıyor.

3. Müfrit mıntıka mantığıyla mutasavver, kişiye özel bölük seçenekleri:

Ekstrem beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru’nun bildirme koskocaman ayrıcalıklarından biri faziletli tavanlar, degaje balkon ve bahçeler, açık salonlar, açık ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Baş Döndürücü tekne mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’birlikte 6. katta dairenize hususi Geçit manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile ofis kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, geniş ve mebzul hayat alanları birlikte zata mahsus son merhale temas hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Miras kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak eşsiz benzeri danışma eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan DAP Bina, rastgele detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak büyüklüğünde değerli bire bir proje sunuyor.

 

5. Akıbet kriter ise tabiatıyla ‘’sağlıklı eş’’ kriterleri:

DAP Bina, hep dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’birlikte 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden düşünce alarak ‘Zinde Ocak’ konseptini geliştirdi. Zinde Aile konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Bina, ayrımsız konsepti deminden Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı doğmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta alelade tıpkı orman olan koru alanından gelen bol müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde faal ve konforlu benzeri yaşam sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere rica artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince değer kazanacak ayrımsız proje geliştirdiklerini belirten DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Ziyalı Yılmayan, “Lüksün ötesinde bir dirim fon eden insanlar, her devir park yeri, yeşil alanlar ve koruya yandaki konumda bulunan gayrimenkulleri hem yaşamak hem bile eşsiz kâin aynı ofis olduğu amacıyla envestisman düzenlemek üzere tercih etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın birden serian seçkin yerinde otopark ve koruya yandaki daireler değme zaman mücevher kadar birkaç mevcut kıymetli envestisman ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile mufassal süre evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, çıktı hayatlarının kıymetini çokça daha gür biliyor ve yeşil bire bir doğanın zarfında gönül şansı namevcut ise şehir merkezindeki yeşil alanı bol otopark ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York kabil almanak konut fiyat artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler da ecnebi ekonomistler aracılığıyla “anif değer artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’bile park yeri ve koruya bitişik dairelere deste yüzdelik 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’birlikte bu cesamet yüzde 75’e kadar artma gösteriyor.  İstanbul’birlikte ise bu artışın bazen bölgelerde yüzde 200’ü aştığı adisyon ediliyor. Parçalanmamış bu veriler pandemi sonrası filhakika bilcümle ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini tıpkısı kere daha gözler önüne seriyor. 

Tığ de DAP Çatı olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile miras adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak bire bir im geliştirdik. Proje bittikten bilahare Nişantaşı’na gelen insanlar, bu projeyi da gezip yok etmek isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonraları bile değerine derece katacak elmas kadar bulunmaz tıpkı nişane olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: