Ataşehir ihalesinde bildirme faziletli teklifi DAP Gayrimenkul verdi

Gayrimenkul Bölük GYO’nun Rum Yakası’ndaki balaban lokasyonlardan biri olan Ataşehir arazisi üzere açtığı ihalede arz erdemli teklif DAP Taşınmazlar Geliştirme’den geldi. Emlak Basamak GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla; Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Yıpranmamış Levent projelerini “Zinde Sülale” konseptiyle geliştiren DAP Emlak, ‘Dosdoğru Eş’ konseptini Ataşehir’e taşımayı hedefliyor.

Ataşehir’bile arsa alanı 9.242 metre dördül olan, merkezi konumu cihetiyle büyük demet gören ihaleye toplamda 11 firma katıldı. DAP Yurt’ün genişlik yüksek teklifi verdiği tenkis sonucunda, Taşınmazlar Bölük GYO’nun ASKŞPTG’si 894 milyon 600 bin TL oldu.

MERKEZİ LOKASYONUYLA İŞ DÜNYASININ AYN BEBEĞİ

Türkiye’nin en şişman şirketlerinin model ofislerinin olduğu Ataşehir bölgesi, serencam yıllarda hele aksiyon dünyasının birlikte bağlam odağı konumunda. Bu bölgede etkin gelişim insanlarının ve arka düzey çalışanların, özellikle kent merkezinde oturmayı ve doğayla çöz içe olmayı tercih ettiğine ilgi çekici DAP Taşınmazlar Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Nur Yılmayan, “Metin Karı konseptini, kullanılmamış ve sektöre önderlik edecek dokunuşlarla Ataşehir’e taşıyacağız. Bölgenin taleplerini biliyoruz ve buna uygun “Mıhlı Ocak” konseptinde bire bir proje geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

SAĞLIKLI AILE, İSTANBUL’BILE BÜYÜYOR

Dünyayı etkisi altına kayran Kovid 19 döneminde “Sağlıklı Ev”lerin öneminin elan de arttığını hatırlatan Temiz Yılmayan “Projelerimizi değme antlaşma yıpranmamış dünyanın gelişen/mütebeddil düzenine bakarak geliştiriyoruz Lacerem ki sarsıntı yurt sektörü amacıyla benzeri denek taşı olduysa tıpkı şekilde Kovid 19 bile sektörümüzü yeniden şekillendiren tıpkı dönüm noktası oldu. DAP Gayrimenkul namına herhangi bir ahit insanlarımıza müfit ev ve işyeri çoğaltma bilinciyle projelerimizi geliştirdik. “Zinde Eş” konsepti birlikte bile tamamen bu bilinçle hayat buldu. Oluşturduğumuz esenlik müesses ile müşterilerimizin fikirlerini alarak “Sağlıklı Ocak” konseptini geliştirdik. Bu konseptimizi İstanbul’un böylesine değerli arazilerinde hayata eylemek bizi mutlu ediyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ

Aydınlık Yılmaz şöyle devam etti: “Bugüne büyüklüğünde hayata geçirdiğimiz cümle projelere bire bir konferans eseri gözüyle baktık. Ülkemize, şehrimize tıpkı revalüasyon vizyonuyla cereyan ettik. Deyim yerindeyse şehrin vitrinini levha üzere işliyoruz. Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline inanıyoruz ve yatırımlarımıza yordam kesmeden bitmeme ediyoruz. İstanbul’a ve ülkemize abide eserler, sembol binalar ve bahtiyar yaşayacakları yuvalar kazandırmaya devam edeceğiz.”

Saf Yılmayan, mıhlı aile kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi faziletkâr eğik olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dosdoğru ev diyoruz.

2- İkincisi teras, teras ve bahçe… Sağlıklı evler bahçe yoksa ayazlık, teras bile veremiyorsanız banko geniş balkona eş olmalı

3- Üçüncüsü ise yeşil düz. Bu yüzden dosdoğru sülale açık bir yeşil alana sahip olmak zorunda. Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara üstelik ongun geliyor.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Pandemi süresince çoğu ahit pencerelerimizi dahi açamadık. Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Aile’ dediğinizde, temas dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine akıllıca adına tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet kriter ise en üst hareket yönetmeliğine göre düz yazı ediliyor olması…

DAP’TAN Levent’te yatay mimaride sağlıklı ocak konsepti

DAP’TAN Levent’te aşırı ve country yaşamının tanımı: YENİ UZUN

DAP’ın projesi Yeni Levent’e rekor istek!

DAP’ın halka arzına alçak istek geldi!

Share: