Kayak Merkezi’nde eskimemiş mevsim başladı

Denizli’de, Bozdağ üzerine kurulan Denizli Ski Merkezi, kayakseverleri ağırlamaya başladı.

Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’ndeki 2420 rakımlı Bozdağ’de Denizli Büyükşehir Belediyesi yoluyla 2016 yılında kurulan merkeze karayoluyla kentten kısaca 1 saat süren yolculukla ulaşılıyor.

Acemi, orta kur ve profesyoneller amacıyla toplam 10 kilometre uzunluğunda 3 piste topluluk merkezde saatte bin emanet transfer kapasiteli iki telesiyej ve 250 dirilik kapasiteli teleski hizmet veriyor.

Geçen yıl 14 Ocak’ta açılan ve 300 bin kişinin geldiği şekil, bu yıl kar kalınlığının 50 santimetrede kalmasına rağmen kayakseverlere hizmet vermeye başladı.

Ski amacıyla Denizli’den gelen Konsept Tarakçıoğlu AA muhabirine, ayrıntılı zamandır sezonun açılmasını beklediklerini belirterek, “Bugün sezonu açtık. Haddinden Fazla mutluyuz. Gördüğüm kadarıyla kasaba illerin hepsinden dokunaklı tıpkısı murat var buraya.” dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinden mevrut Meliha Rendeci, eşiyle alay malay ski yapmanın mutluluğunu yaşadığını tabir ederek, “Tesisin bu büyüklüğünde çalışkan olacağını düşünmemiştik. Az Buçuk tedirgin geldik amma çok evire çevire ve uyumlu, içten ayrımsız ortam var. Bu deneyimi herkesin yaşaması gerekiyor.” diye niteleyerek konuştu.

Aydın’dan mevrut Güllü Nasip birlikte yıllardır kayak merkezine geldiğini ve seçme zamanki gibi adamakıllı tıpkı atmosferin olduğunu dile getirdi.

Merkezde 7 yıldır kayak eğitmenliği işleyen Abdullah Yılmaz ise mevki genelinde yeteri kadar kar yağışı görülmediği üzere birçok ski merkezinin protez karla çalıştığını, buna rağmen saf karla kayak beğenmek isteyenleri Denizli’ye beklediklerini söyledi.

Share: