Sahte hesaplarla emniyet çekip milyarlarca zayıf yapan çeteye çarpış

Denizli’nin de ortada bulunduğu 27 ilde 47 yurttaş adına cali hesap açıp 3 milyar 711 milyon 45 bin TL algın fail çete çökertildi. Denizli merkezli İstanbul ve Kırklareli illerinde yapılan eş anlı operasyonda, yakalanan 7 ayyar tutuklandı.

“Yanlışlık İşlemek hedefiyle Teşekkül Kurma, Düzen, Organ Olma ve Düzenleme adına Kalifiye Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik” suçları çerçevesinde, vatandaşların etiket bilgilerini eksiltmek kanalıyla değişik banka şubelerinden cali hesaplar açarak cesaret çekici berbat şahısların tespitine müteveccih mesai başlatıldı. Denizli’nin birlikte içerisinde bulunduğu bütün 27 ilde, 47 vatandaş namına açılan düzme hesapları kullanarak toplanmış 3 milyar 711 milyon 45 bin 21 TL itimat çekip haksız kazanç elde eden, hem vatandaşları hem de amme kurumlarını zarara uğrattıkları belirleme edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik Denizli merkezli İstanbul ve Kırklareli illerinde senkronik cerrahi müdahale düzenlendi. Yapılan çalışmada 7 karanlık insan yakalandı. Kaka şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, müştekiler yerine aranje yapmacıklı kimlikler, vezneci kartları ve dijital materyaller ele geçirildi.

“Cürüm İşlemek Için Örgüt Ihdas, Düzen, Organ Olma ve Düzenli olarak Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik” suçlarından adli makamlara atıf edilen 7 karanlık tutuklanarak ukubet evine gönderildi. – DENİZLİ

Share: