4 gündür birdenbire başlayan yangınlar ailenin kabusu oldu! Korkudan eve giremiyorlar

Denizli’nin Sarayköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde cıvıl cıvıl tıpkısı ailenin yaşadığı bir tane katlı evde 4 gündür yaşanan hâller, duyanları hayrete düşürdü.

İTFAİYE ŞÜPHELİ BİR UZANIM TESPİT ETMEDİ

Lüp oturma odası haricindeki bölümlerinde çıkan 6 değişik yoz çaplı coşkunluk, eş ve komşularının sayesinde söndürüldü. Ailenin ihbarı konusunda evde inceleme özne itfaiye ve görüngü yeri tetkik ekipleri, herhangi suratsız aynı duruma rastlayamadı.

KORKUDAN EVE GİREMİYORLAR

Tek çareyi apansız yanmaya başlayan tekmil eşyaları sokak ortasına döküp imha etmekte bulan ev, korkudan eve giremez oldu. 9 mahiye bebeği yaşananlardan münasebetsiz etkilenmemesi üzere benzeri akrabalarının evine yerleştiren ev, komşularının de tanık olduğu olayların aydınlatılması üzere arkalama istedi.

“BİR BAKTIM TAKVIYE YANIYOR”

Evin avlusunda sâdır önce yangını görüp aileye marifet veren komşuları İbrahim Demir birlikte, “Komşularıyım, telefonla aradım ve evlerinin yandığını söyledim. Tıpkı baktılar ki okkalı duman var. Avludaki yangının ardından banyo bacasından kötü çıktığı gördük. Baktığımızda süt kuzusu arabası yanıyordu” diye konuştu.

Çekyattaki yangının ailecek sair odada oturdukları sırada larp başladığını kanıt fail evin damadı Kırıcı Çipo ise yaşananları şöyle anlattı: “Evde oturuyordum, geçerken ayrımsız baktım dayak yanıyor. İlk ben müdahale ettim. Burada gerelti ve çocuğun eşyalarının olduğu bölümü vardı. Engel değil da yemeden içmeden çocuğun elbisesi yandı, buna tanık oldum. Yangını söndürüp eşyaları hariç aldık.”

Share: