Karkamış’taki dun saldırının yıpranmamış görüntüleri ortaya çıktı

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü PKK/ YPG vasıtasıyla yapılan roketli saldırının hızlı hızlı ardından çekilen bakir görüntüler ortaya artık.

Terör örgütü PKK/YPG aracılığıyla Gaziantep’in Karkamış ilçesine gerçekleştirilen roketli saldırılara ilişik kullanılmamış görüntüler ortaya bundan sonra. Tıpkısı roketin eski ettiği Kocatepe İlkokulunda saldırının müstacelen arkası sıra gökyüzüne yükselen dumanlar el telefonu görüntülerine yansıdı. el telefonu ile çekilen apayrı görüntülerde ise hafif yaralanan 2 vatandaşın kişi imkanları ile hastaneye gitme çabaları kayran aldı.

Geriye bisikleti ile çekilen görüntüleri kaldı

Hain saldırıda martir olan 5 yaşındaki Hasan Karataş’tan geriye ise bodur müddet geçmiş bisikleti ile çekilmiş görüntüleri kaldı. Hasan Karataş’ın akıbet görüntülerinde ise bisikleti ile oynayıp, etrafa gülücükler dağıttığı görüldü.

Şehitlerin isimleri mermilere yazıldı

Saldırının ardından Milli Savunma Bakanlığı’na sınırlı son birliklerindeki kara zehir destek vasıtalarıyla meşru müdafaa çerçevesinde belirlenen hedeflere atışlar yapıldı. Belirlenen hedefler haddinden fazla namlulu roket atar (ÇNRA), Fırtına obüslerinden gönderilen roketler ve uçakların attığı bombalarla çığlık altına makbuz.

TSK marifetiyle atışlar öncesinde obüslere sürülen bazı mermilere alçak saldırıda martir olan dershane öğretmeni Ayşenur Parafin ile 5 yaşındaki Hasan Karataş’ın isimleri yazıldı. Saldırıda şehit olan sarıklı ve epey çocuğun isimlerinin kayıtlı olduğu mermiler, yapılan kudretli atışlarla terör hedeflerini yerle tıpkı etti. – GAZİANTEP

Share: