Yengi Partisi lideri Özdağ BAE’ye gidip Sedat Peker ile görüşmek istediğini söyledi

Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, cürüm örgütü lideri Sedat Peker ile ahbaplık etmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) müracaat etmek istediğini ve bu amaçla bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine tıpkı mektup yazdığını bildirdi.

Özdağ, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, Amasya’da Taşova ilçesinin Çambükü köyünde OSB kurulmasına alın olan vatandaşların davet etmesi üstüne buraya gittiğini belirtti.

OSB’nin elan tehi bire bir arazide yapılması isteğine kendisinin bile bindi olduğunu ve konunun mahkemeye irfan ettiğini dile getiren Özdağ, murafaa bitmeme ederken 20 Ekim sabahı jandarmanın köyü basıp ekili alanı ve ağaçları fek ettiğini öne sürdü.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in bazen yöntemsizlik iddialarında bulunduğunu tabir eden Özdağ, evvel BAE Büyükelçiliğine resmi tezkere yazarak Yengi Partisi Genel Başkanı ve saylav namına BAE’yi görmek ve Peker ile görüşmek istediğini bildirdiğini açıkladı.

Özdağ, aynı gazetecinin sorusu üstüne Büyükelçilikten yanıt beklediğini, antrparantez Sedat Peker ile dahi görüştüğünü söyledi.

Ziyarete gideceklerin güvenliğinin şüphesiz sağlanacağı sorusuna Özdağ, “Onu dahi biz düşünelim.” karşılığını verdi.

Share: