Canik’te ihtiyaç sahibi vatandaşlara arkalama

Samsun’un Canik Belediyesi ilçedeki gerekseme sahibi ve yetersiz gelirli vatandaşlara yönelik toplumsal arkalama desteklerini sürdürüyor.

Canik Belediyesi Kadın- Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince ilçede tayin edilen gerekseme sahibi ve yetersiz gelirli vatandaşlar evlerinde görüşme edilerek ihtiyaçları belirleniyor. Vatandaşlarla özel namına ilgilenen ekipler belirlenen ihtiyaçları vatandaşların evlerine ulaştırarak konfirmasyon ediyor.

“Vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz”

İlçedeki ihtiyaç sahibi ve ensiz gelirli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığını ve hiçbir ahit bekâr bırakılmadığını tabir eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde ihtiyaç sahibi ve sıkı gelirli vatandaşlarımıza müteveccih desteklerimize açıklık vermeden devam ediyoruz. İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışımızla gerçekleştirdiğimiz desteklerimizi büyük tıpkı hassasiyetle sürdürüyoruz. Ekiplerimizin tayin ettiği ve belediyemizden toplumsal müzaheret talebinde kâin, ilçemizdeki gerekseme sahibi ve az gelirli vatandaşlarımızı evlerinde konuşma ederek ihtiyaçlarını tayin ediyoruz. Belirleme ettiğimiz ihtiyaçları kendilerine ulaştırıyoruz. İhtiyaç sahibi ve az gelirli vatandaşlarımıza gıda kolisi, alışveriş kartı, sıcak aşındırmak ve nakdi desteklerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı ekiplerimizle ahenktar adına müzakere ederek ihtiyaçlarını strateji ediyor, kendilerini hiçbir devir bekâr bırakmıyoruz” dedi.

Isınma desteği kış ayları süresince sürecek

İlçede gerekseme sahibi ve sınırlı gelirli vatandaşlara müteveccih sunulan ısınma desteğinin kış ayları süresince süreceğini belirten Başbuğ İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde belirleme ettiğimiz gerekseme sahibi ve az gelirli vatandaşlarımıza müteveccih istinas desteğimizi inceden inceye sürdürüyoruz. Hazırladığımız odun ve kömürleri ekiplerimizle vatandaşlarımızın adreslerine ulaştırarak, kendilerine tasdik ediyoruz. Isınma desteğimizi kış ayları boyunca sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızla temas antlaşma biriz beraberiz” ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Share: