İstanbul’da 32 makine çaldıkları belirlenen 9 keleş yakalandı

İstanbul’da ayrımlı tarihlerde gerçekleşen 32 araba hırsızlığının faili oldukları öne sürülen 9 çirkin yakalandı.

Güvenlik Büro Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Fasıl Amirliği ekipleri, Küçükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığı tarafından başlatılan sormaca kapsamında, ayrımlı ilçelerde park yeri halindeki otomobilleri araklayıcı şüphelilerin yakalanması üzere harekete geçti.

Örgütlü şekilde akım ettiği belirlenen şüphelilerin, çaldıkları otomobillerin bazılarını sahte evrak ve plaka ile satmaya çalıştıkları, kâh otomobilleri dahi sökerek ihtiyat çıngı namına piyasaya sürdükleri ortaya çıktı.

Teknik ve fiziki takibin ardından kimlikleri belirlenen 9 şüphelinin, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir, Bağcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt’ta 32 araba hırsızlığına karıştıkları tayin edildi.

Farklı tarihlerde yapılan çalışmalarda şüphelilerin çaldığı 20 otomobil ele geçirilirken, Başakşehir, Esenyurt, Ataşehir, Büyükçekmece ve Beylikdüzü ilçeleri ile Bursa ve Kocaeli’dahi tespit edilen adreslere senkronik faaliyetler düzenlendi.

9 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda ruhsatsız tabanca, av tüfeği ve imitasyon bağlantı anahtarı işleyen makine ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerden 8’i emniyete götürülürken, 1 şüphelinin polis ekiplerinden andırmak istediği tam düşerek yaralandığı ve hastanede otama altına alındığı bildirildi.

Share: