Yaralı incitici keçisi tedavi altına alındı

Yanık ızdırap keçisi tedavi altına alındı

ELAZIĞ – Bingöl’den Huy Koruma ve Milli Parklar ekipleri vasıtasıyla kâin, ön ayaklarında yaralanma ve mevkufiyet olan dağ keçisi, Fırat Üniversitesi Efsanevi Hastanesi’nde otama altına alındı.

Bingöl kırsalında Tabiat Koruma ve Milli Parklar ekipleri eliyle yürüyemeyen tıpkı ateş keçisi bulundu. İlk müdahalesi yapılan inatçı tedavisi için Elazığ’birlikte mevcut Fırat Üniversitesi Efsanevi Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tetkiklerde keçinin ön ayalarında tutukluk ve yaralanma tayin edildi. Tedavisi devam eden kırıcı keçisinin, sağlığına kavuşmasının ardından yeniden doğaya bırakılacağı bildirildi.

Dağ keçisinin Bingöl’den Doğa Siper ekipleri vasıtasıyla kendilerine getirildiğini belirten Fırat Üniversitesi Efsanevi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şanlı Said Durmuş “Civar ayaklarında tıpkı tutukluk vardı. Zaman az öncede muayenede gördük, gayet zinde. Biraz dönme elan gözaltı altında tuttuktan bilahare Huy Esirgeme ve Milli Parklar ekiplerine yeniden tasdik edeceğiz. Hastanemize keskin keçisi ekseriyetle geliyor. Bunun dışında kanatlı melez hayvanları de geliyor. Bunların tedavisini yaptıktan sonradan ekiplere et kafalı veriyoruz. Adı üzerinde keder keçisi, galiba evet koşarken, atlarken yahut zıplarken ayaklarından kötülük bürümek ihtimali var ama şuan gayet sağlıklı. Biraz zaman henüz gözaltı altında sara takibini yapacağız. Bizim burada laboratuvarlarımız var. Şüphelendiğimiz durumlarda mutlak analizlerini yapıyoruz. Bunun dışında genel kontrol ve muayenesini yaptıktan sonradan ilgilendiren oldukları yerlere doğrulama ediyoruz” dedi.

Share: