İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 diyar üzere sarı, 4 diyar amacıyla turuncu kodlu ihtar

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere bakarak devlet genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 etap azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 mülk için solgun ve turuncu kodlu ikaz yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye olarak sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel felaket durumu”na bel ediyor. Adisyon edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun ciddi olduğjnu belirtir. Durum edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla tedbirli olmalı, güncel meteorolojik şerait ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve yarın albeni sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’üstelik dahi ayaz enerjik olacak. Karadeniz’in faziletli kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: