İngiltere’üstelik basamak fiyatları illet artıyor?

İngiltere Kalıp Bankası (BoE), insanların pandemi sırasında şehirdeki daireleri metrukiyet etmesiyle gelişigüzel İngiltere’deki familya fiyatlarındaki patlamanın “henüz serbest alana cemaat göz yarışından” kaynaklandığını düşünüyor.

İngiltere’dahi basamak fiyatları Eylül ayına büyüklüğünde %11,8 artarak sonuç 20 yılın en çabuk tahaccüm oranlarından biri oldu. Eşkâl bankası, bu artışın kestirmece yarısının henüz şişman evlere sağlanmak isteyenler ile açıklanabileceğini belirtti.

BOE, “artışın yarısından çarçabuk azının” düzlük yarışına sınırlı olduğunu ve özge yarısının “nitelik vergisi yer vergisine arızi bağışıklık ve karantinalar sırasında hanehalklarının biriktirdiği tasarruflar dahi karışma gelmek üzere farklı faktörlere” sınırlı olduğunu ifade etti.

BoE, mütebeddil basamak modelinin aile fiyatlarının tedenni olasılığını azalttığını vurgulayarak, “Daha çok evolüsyon olmazsa, ‘düzlük yarışı’ konut tercihlerinde tersine dönmeden eş fiyatları düzeyinde şiddetli tıpkı düzeltme olması olası değildir” dedi.

Göz krizi giderek derinleşiyor

 

İngiltere’birlikte hane piyasası durulmuyor

 

İngiltere’da hane fiyatlarında çift haneli çoğalma

 

Share: