İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat: Osmaniye’deki operasyonda 130 mızrap satıcısı yakaladık

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, esbak periyot CHP Yokluk El Birliği Ofisi Kurucusu Hacer Foga ile kameralar karşısına geçtiği anları içtimai medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu söz konusu videoda Türkiye’nin esrar parasıyla cari belirtik kapattığını ve ülkede bire bir metamfetamin salgını olduğunu argüman etti.

BAKAN ARISTOKRAT SABAHLEYIN SAATLERİNDE AZRAIL KARŞISINA GEÇTİ

Kılıçdaroğlu’nun esrar iddiası Türkiye’de nazik tartışma yaratırken, bugün saat 07.30 civarı kameraların karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Osmaniye’de planlı mızrap operasyonuyla ilişkin namına “4 aylık iş sonucunda 130 mızrap satıcısı, sabahleyin 05.00’te başlayan cerrahi müdahale çerçevesinde 05.50’de gözaltına alınmıştır.” dedi.

“8 KİŞİNİN KONTROL ÇALIŞMASI SÜRÜYOR”

Icra Vekili Aristokrat’nun açıklamasından satır başları şu şekilde; “Osmaniye’de kökünü kurutma operasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonun hakikat amacı, yaklaşık 4 aydır ustalık izlem ve ayrıksı izleme birimlerimizin yapmış olduğu cerrahi müdahale sonucunda bu sabah itibariyle maden satıcılarını yakaladık. 130 maden satıcısı sabah 05.00’te başlayan ameliyat çerçevesinde gözaltına alınmışlardır. 8 kişinin ise kontrol çalışmaları, teftiş çalışmaları inanma teşkilatımızca sürdürülmektedir.

“GENÇLERİMİZİ BU İLLETE BULAŞTIRMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Milletimiz bayındır olsun. 24 saat, lüzumlu yargıyla, gerek itimat ve cingöz güçleriyle olan bu mücadelemiz bitmeme etmektedir. Milletimizi, gençlerimizi bu illete belemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.”

Share: