Karaca yollarında kapsam

Kişmiri yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sürücülerin yavaş gitmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, Anadolu Otoyolu’nun Çamlıdere- Kızılcahamam kavşakları 1-3. kilometrelerinde, Buğralar Köprüsü’ndeki genleşme derzi tamir çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Bu bölgede erişim Ankara istikametinden iki cepheli sağlanıyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun (İzmit Haliç Geçişi ve bağlantı yolları dahil) Ulucak-Karasuluk kavşakları (Belkahve Tüneli) 2-4. kilometrelerindeki hizmet ve tamirat çalışması sebebiyle İzmir ve İstanbul yönlerinde sol itidalli şeritler trafiğe kapatıldı.

Selçuk-Ortaklar- Vazıh yolunun 0-3. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında erişim kontrollü sürdürülüyor.

İstanbul- Kocaeli Mehabet yolunun 52-58. kilometrelerinde 22.00-06.00 saatlerinde yürütülecek üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücüler canip yola yönlendirilecek.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale- Savaştepe Otoyolu Projesi’nin Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü karışma) kesimi Lapseki-Çanakkale Otoyolu kavşaklarındaki bakım ve onarım çalışması sebebiyle Çanakkale ve Malkara yönlerinde sol şeritgiller trafiğe kapatıldı.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 14-20. kilometreleri ile Fethiye-Seydikemer- Korkuteli yolunun 0-4. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşım bölünmüş yolun benzeri bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Siverek- Adıyaman yolunun 6, Akçadağ- Darende yolunun 40-43. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Arhavi-Hopa-Dik yolunun 31-32. kilometrelerinde Osmaniye ve Çamdere köprülerindeki (Kemalpaşa kaza geçişi) derz tamirat çalışması dolayısıyla saat 17.00’ye kadar erişim tek şeritten kontrollü devam edecek.

Share: