Nazır Aristokrat, Osmaniye’de 130 uyuşturucu satıcısının yakalandığını açıkladı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Osmaniye’de esrar satıcılarına yönelik “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 130 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Aristokrat, İl Güven Müdürlüğündeki Site Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nde (KGYS) yaptığı açıklamada, eroin satıcılarına yönelik henüz önce 18 ilde planlı “Kökünü Kurutma Operasyonu”nun 19’uncusunun Osmaniye’de yapıldığını söyledi.

Osmaniye Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesindeki operasyona 430 inanma personeli, helikopter, dronlar ve uyuşturucu köpeklerinin katıldığını tamlayan Aristokrat, “Bu operasyonun anne amacı, planlı ve projeli şekilde, Başsavcılık koordinasyonunda yaklaşık 4 aydır teknik izleme ve özge strateji birimlerimizin yapmış olduğu operasyon sonucunda bu sabahleyin bakımından esrar satıcılarını yakalamaktı. Hedefimiz 138’di, 130 eroin satıcısı sabahleyin 05.00’te başlayan işler çerçevesinde saat 07.00 bakımından gözaltına alınmışlardır. 8 kişinin aranma, kontrol çalışmaları itimat teşkilatımızca sürdürülmektedir.” diye konuştu.

Aristokrat, uyuşturucuyla mücadelenin bitmeme edeceğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Milletimiz abat olsun. 24 saat ister yargıyla lazım güvenlik ve cingöz güçlerimizle olan bu mücadelemiz bitmeme etmektedir. Ülkemizi, milletimizi ve gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere okazyon vermeyeceğiz. Tarihimizin genişlik ruhlu operasyonlarını sürdürerek asıl bakımından dünya coğrafyalarında bu işle başa çıkılamaması cihetiyle erkin bırakılmasına, göz yumulmasına aldırmadan sınırlarımızdan uyuşturucunun girmesine, gençlerimize musallat olmasına ve bu konuda gelecek nesillerimizin zılgıt altında bırakılmasına izin etmeyeceğiz. Bu topyekun, hep gelişigüzel yapılan bir mücadeledir. Bu mücadeleyi sonuna kadar inşallah hep birlikte sürdüreceğiz. Cenabıhak yardımcımız olsun.”

Share: