Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında komandoların gösterisi kan kesti

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında komandoların gösterisi kan kesti

Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu sene dönümü Osmaniye’de coşkuyla kutlandı

OSMANİYE – Osmaniye’de 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü kutlamalarında Bitirmiş Özel Harekat Timlerinin gösterileri soluk kesti. Yüzlerce mektepli ve vatandaş tarafından izlenen gösteride komandoların silahlı gösterisi şişman bir beğeniyle izlendi.

Mehabet Bahçeli Bulvarı’nda düzenlenen tören Vali Erdinç Yılmayan ve Belediye Başkanı Eder Kara’nın vatandaşların bayramlarını kutlamasıyla başladı. Korku duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme eden törende Vali Erdinç Yılmayan, günün anlam ve önemine binaen benzeri müracaat yaptı. Osmaniye Belediyesi’nin mehteran takımının gösterilerini sunmasının peşi sıra öğrenciler umum oyunları gösterilerini sergilerken, bomba ve uyuşturucu köpeği tarafından bomba ve mızrap bulma gösterileri sunuldu.

Komandoların gösterisi soluk kesti

Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü tebrik kartı etkinliklerinde komandolarda kayran aldı. Piyon Komando Er Bölüğü vasıtasıyla okunan “Komando Marşı” düşmana istinkâf etmek salarken İl Açıkgöz Komutanlığı bünyesinde fariza fail Cingöz Hususi Harekat Timleri aracılığıyla birlikte eylem sunuldu. Sisler arasından gelen komandolar elan sonraları törene mühür vuran gösterilerini sundu. Protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar yoluyla nazik bire bir beğeniyle izlenen gösteride komandoların silahlı şovu zaman kesti.

Tören öğrenciler, muharip gaziler, askeri birlikler ile zırhlı araçların geçişiyle sona erdi.

Share: