Estram 18 Yılda 600 Milyonu Fazla Arızi Taşıdı

Eskişehir Belli Belirsiz Raylı Bütün İşletmesi (ESTRAM), işletime başladığı 24 Çatlak 2004 tarihinden bugüne kadar 18 yılda 600 milyonu çok arızi taşıdı. Üç adım halinde yapılarak 55 kilometre eşkal uzunluğuna ulaşan ESTRAM, 43,5 milyon kilometre mesafe ile 5 milyon yol yaptı.

ESTRAM, 2004 yılından bugüne çatışma Eskişehirlilerin erişilebilir, konforlu ve emniyetli ulaşımı hedefiyle çalışarak, 18 yılda 600 milyondan fazla geçici taşıdı. 3 aşama halinde yapılarak 55 kilometre minval uzunluğuna vasıl ESTRAM, 43,5 milyon kilometre aleniyet ile 5 milyon yol yaptı.

18 yıldır Eskişehirlilerin beğenisi ve desteği ile bakım vermeye devam ettiklerini belirten ESTRAM Erişim A.Ş. Genel Müdürü Melik Murat Rahat, şunları söyledi:

“Sayın Başkanımız Yılmayan Büyükerşen’in vizyonuyla ESTRAM namına vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli tıpkı şekilde sevdiklerine kavuşabilmeleri amacıyla çalışıyoruz. ESTRAM yerine Eskişehir Büyükşehir Belediyemizin hazırladığı ‘Muvasala Master Planı’ çerçevesinde 24 Meyan 2004’te tramvay projemizi hayata geçirerek işletime başladık. Hizmete başladığımız günden bu yana 18 almanak süreçte tramvaylarımız 5 milyon kez yaparak bugüne kadar toplamda 600 milyondan aşkın sâri taşıdı. 18 yıllık tecrübemizle gerçekleştirdiğimiz yenilikler ile gelişigüzel, Elektronik Sevap Çokluk Sistemi’nin altyapısı ve cihazlarını yenilemiş olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Ücretsiz wifi, güncellenen cıvıl cıvıl uygulama, QR bilet, 2-3-4-5 binişlik biletler, bankaların temassız özellikli vezneci ve yüreklilik kartları alternatif ifa seçenekleri adına vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Bunlarla birlikte sosyal çalışmalarla da hususi günlerde etkinlikler düzenledik. Sistemi dercetmek ve ayırt etmek isteyen öğrencilerimizi, domestik ve ecnebi misafirlerimizi tesislerimizde ağırladık. Deneyim ve birikimimizi çağırma edildiğimiz fuar ve kongrelerde paylaşmaya bitmeme ettik. Sürdürülebilir ve çevreci yapısıyla ESTRAM, 2004’ten bu yana olduğu kabilinden Eskişehir’in çevresini, havasını koruyarak hemşehrilerimize bildirme mebzul hizmeti vermeye bitmeme edecektir.”

Share: