Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Heyetinden Yılmaz Büyükerşen’e Ziyaret

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimari Mühendislik Fakültesi Uçak Mühendisliği Kürsü Başkanı Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan ve beraberindeki gök bilimi, Eskişehir Büyükşehir Uray (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i musahabe etti.

ESOGÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Tayyare Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan ve akademisyenlerden oluşan gök bilimi, Yılmayan Büyükerşen ile makamında bire bir araya geldi. Prof. Dr. Kuşhan, ESOGÜ Tayyare Mühendisliği Bölümü ve ESOGÜ Havacılık Araştırı Terbiye Merkezi projesi karşı Büyükerşen’e bilgi verdi. Kuşhan, Eskişehir’in havacılık konusunda yetişkin aynı noktada bulunduğunu, yeni kurulacak merkezin birlikte havacılığa yardım sağlamasını hedeflediklerini belirterek, misafirperverliği zımnında Büyükerşen’e teşekkürname etti.

Büyükerşen dahi Kuşhan ve beraberindeki heyete ziyaretleri nedeniyle teşekkürname etti. Ziyarette Büyükerşen, rektörlüğü döneminde Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir’e kazandırdığı Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nun yapı sürecini anlattı. Kısa tıpkı sürede yapılarak hayata güzeşte havaalanı ile bakir tıpkı aşamaya geçildiğini hatırlatan Büyükerşen, Rum Üniversitesi Sivil Havacılık Efdal Okulu’nun Türkiye’nin ilkin sivil uçucu ihtiyacı olmak üzere havacılık sektörüne çok şişman katkılar sağladığını belirtti. Büyükerşen, “Eskişehir havacılıkla özdeşleşmiş, havacılığın kalbi olmuş tıpkı şehirdir. Çalışmalarınızı destekliyor, başarılar diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ziyaret böylelikle Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan yoluyla Komutan Büyükerşen’e maket tayyare dürü edildi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı müzakere, çektirilen ajanda fotoğrafı ile sona erdi

Share: