Düzce’de 9 ayda 210 kapik yıpranmamış yuvasına kavuşturuldu

Düzce’da yılın evvel 9 ayında 210 kapik sahiplendirilirken, 2 bin 656 köpeğin tedavi ve rehabilitasyonu yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Düzce Belediyesi Efsanevi Misafirhane, kuruluşundan itibaren fert dostların yanı sıra olmaya bitmeme ediyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğüne kapalı adına çalışmalarını sürdüren, bilirkişi veteriner ve hizmet personeli ile patili dostlara hizmet veren konukevi, yılın geçmiş 9 aylık sürecinde çıkmaz hayvanlarına müteveccih sağlıklaştırma çalışmalarına sürat kesmeden bitmeme etti.

Bu kapsamda 1769’u kapik, 247’si kedi girmek amacıyla 2 bin 16 hayvanı akur aşılarını yaparak kısırlaştıran kuruluş, 2 bin 656 köpeğin tedavi ve rehabilitasyonunu gerçekleştirdi.

Sokak hayvanlarının kasılma içerisinde bakımlarını yapmalarının yanı sıra natürel ortamlarında de yanlarında olan ekipler, şehrin belirli noktalarına yerleştirilen beslenme odaklarının temizlenmesini ve abla takviyelerini dahi devam ettirdi.

Can dostların mihman yuvaya kavuşturulması noktasında pahal mesai harcayan Veteriner İşleri Müdürlüğü, gelen talepleri değerlendirerek 210 köpeği yeni yuvalarına kavuşturdu.

Share: