SELIM Tümen Akçakoca İlçe Başkanı Sarıoğlu, TMO’nun fındık alımlarını değerlendirdi

DÜRÜST Tümen Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık gelgel kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri kıvançlı ettiğini ifade etti.

Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, TMO’ya fındık veren üreticilerin sorunlarını ileterek hal bulduklarını belirterek, “Akçakoca İlçe Teşkilatı kendisine Düzce Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve TMO Umumi Müdürlüğüne kadar bu konuları ilettik. Biliyoruz, tığ dahi üreticiyiz. Buradaki sorunları bildirme acul şekilde çözüme kavuşturmayı istedik. Bu da dün gerçekleşti.” bilgisini paylaştı.

TMO’nun fındık hava kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri kıvançlı ettiğini aktaran Sarıoğlu, “Açıklık konusunun peşini bırakmadık. Bu buut karşı Ayşe Keşir vekilimize bilgelik verdik. Kendisi dahi istedi filhakika. Bu kapsam Cumhurbaşkanımıza iletildi. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeyi yaptı. Çürük oranı yüzdelik 3’ten 5’e, boşluk oranı 10’a, tonaj oranı yüzdelik 50’ye çıkarıldı. Üreticilerimize alımlı çalımlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: